Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy, elektryczny sedan -Volkswagen ID.7 z zasięgiem 700 km

fot. Volkswagen press

Na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas w dniach 5-8 stycznia 2023 r. Volkswagen zaprezentuje swojego pierwszego w pełni elektrycznego sedana. Jak wszystkie inne modele z rodziny ID., ID.7 bazuje na modułowej architekturze MEB Grupy Volkswagen. Krótkie zwisy i duży rozstaw osi (2,97 m) dają we wnętrzu przestrzeń charakterystyczną dla dużej, luksusowej limuzyny.

Lakier, który świeci w rytm muzyki

Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7 został pokryty kilkudziesięcioma warstwami lakieru, w tym warstwą elektroluminescencyjną (fot. Volkswagen press)

Auto pokryto inteligentnym kamuflażem z wielowarstwowym malowaniem, żeby stworzyć efekty świetlne na częściach pojazdu. Nałożono 40 warstw farby, z których część przewodzi prąd, a część ma właściwości izolujące. W sumie 22 obszary pojazdu mogą być sterowane oddzielnie i są naelektryzowane pod górną, elektroluminescencyjną warstwą lakieru. Volkswagen ID.7 podłączony do nagłośnienia pulsuje oświetleniem w rytmie muzyki.

Innowacyjne technologie w Volkswagenie ID.7

Inteligentna klimatyzacja
Inteligentna klimatyzacja w Volkswagenie ID.7 będzie dbała o komfort wszystkich osób na pokładzie (fot. Volkswagen press)

Volkswagen w ID.7 zastosował we wnętrzu sporo komfortowych rozwiązań. Inteligentna klimatyzacja potrafi wykryć zbliżającego się kierowcę i schłodzić lub ogrzać wnętrze, zanim wsiądzie on do pojazdu. „Inteligentne otwory wentylacyjne”, jak nazywa je Volkswagen, mają za zadanie rozprowadzić powietrze po jak największej przestrzeni, a ulubione ustawienia klimatyzacji można przyporządkować do każdego użytkownika pojazdu. Klimatyzacja i ogrzewanie działają też na głos. Wystarczy powiedzieć „Cześć Volkswagen, ręce mi zmarzły!”, a ID.7 włączy ogrzewanie kierownicy i skieruje ciepłe powietrze z nawiewów na dłonie.

ID.7 multimedia
Centralny ekran multimedialny ma 15 cali (fot. Volkswagen press)

Centrum zarządzania systemem informacyjno-rozrywkowym stanowi potężny 15-calowy ekran, a kierowca przed oczami ma wyświetlacz head-up z funkcjami rozszerzonej rzeczywistości.

Dobra aerodynamika = większy zasięg

ID.7 zasięg
Na jednym ładowaniu Volkswagen ID.7 przejedzie nawet 700 kilometrów. Należy jednak pamiętać, że mówimy o normie WLTP (fot. Volkswagen press)

Tradycyjnie już dla rodziny ID. projekt nowego Volkswagena ID.7 charakteryzuje się aerodynamicznym kształtem pozwalającym na zmniejszenie zużycia energii, a tym samym zwiększenie zasięgu. Nowy elektryczny sedan ma specjalne wloty powietrza z przodu, które odpowiadają za uspokojenie przepływu powietrza po bokach pojazdu. Volkswagen podaje maksymalny zasięg modelu ID.7 na 700 kilometrów według normy WLTP.

Volkswagen ID.7 – kiedy w salonach?

Volkswagen ID.7 sprzedawany będzie w Chinach, Europie i Ameryce Północnej. Samochody przeznaczone na rynek europejski produkowane będą w fabryce Volkswagena w Emden. Niemiecki koncern chwali się, że dostarczył już klientom na całym świecie pół miliona elektrycznych pojazdów opartych na platformie MEB. Światowa premiera seryjnej wersji produkcyjnej tego elektrycznego sedana zaplanowana jest na drugi kwartał 2023 roku.

Total
0
Shares