Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Volkswagen Amarok. Specjalista od jazdy w terenie

Nadjeżdża nowy Volkswagen Amarok. Będzie “mocny i charyzmatyczny”, ale szczegóły odnośnie designu jeszcze nie są ujawnione.
nowy volkswagen amarok
Nowy Amarok ma być “mocny i charyzmatyczny” (fot. materiały prasowe)

Nadjeżdża nowy Volkswagen Amarok. Pick-up został zaprojektowany w Niemczech i Australii, i będzie miał liczne ulepszenia pod kątem jazdy w terenie. Kilka modeli Amaroka zamaskowano i wysłano już do Europy na dalsze testy przedprodukcyjne.

Volkswagen Amarok: design i wnętrze

Amarok uderzy w segment premium. Na oficjalny i dokładny wygląd jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać (fot. materiały prasowe)

Trudno powiedzieć jaki dokładnie może być design, bo na razie oficjalne zdjęcia są wyłącznie spod kamuflażu. Volkswagen opisuje go jednak jako “mocny i charyzmatyczny”. “Mocna” będzie maska, nadzwyczaj wyprostowana z prostym kształtem. “Charyzmę” z kolei podkręcają listwy powyżej osłony chłodnicy i “dobrze wkomponowane“, wąskie reflektory LED.

„Na potrzeby nowej generacji znacząco zmodyfikowaliśmy charakterystyczny design Amaroka. Teraz jest on jednoznacznie bardziej wyrazisty i robi znacznie większe wrażenie” – wyjaśnia Albert Kirzinger, szef designu działu dostawczych Volkswagenów.

Nowy Volkswagen Amarok ma też łączyć funkcjonalność i nowoczesność w cyfrowym kokpicie. Pick-up ma celować w odłam premium w swoim segmencie, dlatego też postawiono na wysokiej klasy materiały i wykończenie. Deska rozdzielcza i boczki drzwi wykończone będą elegancką skórą, a fotele w opcjonalnej wersji mogą mieć aż dziesięciostopniową regulację. VW obiecuje, że z tyłu samochodu komfortowo zmieszczą się i będą podróżować 3 osoby.

Podstawowa wersja wyposażeniowa Amaroka to… “Amarok”. Powstaną też wersję wyższe “Life” i “Style”, oraz dwie zależne od docelowych funkcji pick-upa. Pierwsza, z offroadowym charakterem, będzie nazywać się “PanAmericana”, a druga, z drogowym charakterem – “Adventura”.

Dane techniczne Amaroka

Nowy Amarok sam w sobie będzie mógł przewieźć 1,2 tony plus 3,5 tony na haku (fot. materiały prasowe)

Nowy Volkswagen Amarok będzie miał ładowność 1,2 tony, a na haku przewiezie 3,5 tony, w zależności od gamy silników. Ilość napędów dostępnych w katalogu ma zostać zwiększona. Wzrosła też wartość rozstawu osi, w celu zniwelowania dużych zwisów.

Samochód będzie oferowany w jednym silniku benzynowym i w czterech wysokoprężnych, które będą mogły być cztero- lub sześciocylindrowe. Koncern nie podał jednak suchych danych na temat mocy czy dokładnych pojemności.

Nowy Amarok pojawi się na rynku na początku 2023 roku.

Total
0
Shares