Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Po raz pierwszy na żywo – Lamborghini Essenza SCV12

Lamborghini Essenza SCV12 (fot. mat. prasowe)

Na stoisku Lamborghini podczas targów w Szanghaju zadebiutował supersamochód Essenza SCV12, limitowany do zaledwie 40 sztuk!

Lamborghini Essenza SCV12 (fot. mat. prasowe)
Stoisko Lamborghini (fot. mat. prasowe)

Tylko 40 sztuk Lamborghini Essenza SCV12

Po wirtualnej premierze w 2020 r. Lamborghini Essenza SCV12 został po raz pierwszy zaprezentowany publiczności na salonie samochodowym w Szanghaju w 2021 r. Ten hiper-samochód dostępny tylko w wersji torowej został wykonany w ekskluzywnych barwach Verde Selvans, Grigio Linx, Nero Aldebaran Gloss i Arancio California.Limitowana edycja Essenza SCV12 składająca się z 40 sztuk została zainspirowana wieloletnim doświadczeniem Squadra Corse w wyścigach. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w tym hipersamochodzie łączą nowe, najlepsze wrażenia z jazdy, z futurystycznym designem. Auto łączy kultowe elementy marki, jednocześnie równoważąc funkcjonalność i estetykę wzornictwa.

Lamborghini Essenza SCV12 (fot. mat. prasowe)
Najważniejsza premiera Lamborghini (fot. mat. prasowe)

Kiedyś Miura Jota i Diablo GTR, dziś Essenza SCV12

Essenza SCV12 jest bezpośrednim następcą samochodów takich jak Miura Jota i Diablo GTR, z najmocniejszym wolnossącym silnikiem V12, jaki kiedykolwiek opracowało Lamborghini. Dostarczając ponad 830 KM, Essenza SCV12 otrzymuje pokaźny zastrzyk mocy przy dużych prędkościach dzięki dolotowi RAM. Poteżna moc jest przekazywana na koła przez nową sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów X-trac, zaprojektowaną jako element konstrukcyjny zamontowany w podwoziu, co w połączeniu z systemem napędu na tylne koła pozwala zapewnić większą sztywność strukturalną i większą sztywność skrętną. Duże tylne skrzydło, boczne płetwy i przedni splitter to elementy inspirowane Huracánem Super Trofeo EVO i GT3 EVO, ale tutaj oferujące wyższy poziom docisku niż samochódach GT3, o wartości 1200 kg przy 250 km/h.

Lamborghini Essenza SCV12 (fot. mat. prasowe)
Lamborghini Essenza SCV12 (fot. mat. prasowe)

Jej misją jest dostarczanie najbardziej ekstremalnych wrażeń na torze

Jako pierwszy samochód GT opracowany zgodnie ze standardami bezpieczeństwa prototypów FIA, SCV12 charakteryzuje się wyjątkowym stosunkiem mocy do masy wynoszącym 1,66 KM/kg, który jest możliwy dzięki zastosoawaniu nowej generacji monocoque z włókna węglowego bez wewnętrznej klatki bezpieczeństwa. Essenza powstała do ścigania się, a jej misją jest dostarczanie najbardziej ekstremalnych wrażeń na torze, jakie może zaoferować Lamborghini. Każdy klient SCV12 zostanie członkiem ekskluzywnego klubu z dostępem do specjalnych programów, dzięki którym będzie mógł poprowadzić swój hipercar na najbardziej prestiżowych torach na świecie. Oprócz obiektów na torach, program zapewnia również dostęp do ekskluzywnych programów treningowych, podobnych do tych, które stosują oficjalni zawodnicy.

Lamborghini Essenza SCV12 (fot. mat. prasowe)
830 KM z silnika V1 – Lamborghini Essenza SCV12 (fot. mat. prasowe)
Total
0
Shares