Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Policja zaaprobowała pierwszego elektryka. To Mustang Mach-E

W pełni elektryczny radiowóz policyjny oparty na Mustangu Mach-E przeszedł rygorystyczne testy w Stanach Zjednoczonych. To pierwszy elektryk, który dostał pozytywną ocenę od tamtejszej policji.

W pełni elektryczny radiowóz policyjny przygotowany przez Ford Pro, oparty na SUV-ie Mustangu Mach-E, stał się pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem, który przeszedł rygorystyczną ocenę policji stanu Michigan. Testy obejmowały przyspieszenie, prędkość maksymalną, hamowanie i jazdę z dużą prędkością, a także reakcje pojazdu na gwałtowne manewry. Policja stanu Michigan jest jednym z dwóch organów ścigania, które co roku testują nowe pojazdy policyjne z bieżącego roku modelowego i publikują wyniki do użytku przez agencje w całym kraju.

Mustang Mach-E już po testach

– Fakt, że Mustang Mach-E z powodzeniem sprostał wysokim wymaganiom policji stanowej Michigan, pokazuje, że Ford może budować pojazdy elektryczne, które są wystarczająco sprawne, wytrzymałe i niezawodne nawet w najtrudniejszych zadaniach – powiedział Ted Cannis, dyrektor generalny Ford Pro. 

Ford Mustang Mach-E dostanie certyfikat jesienią

Policyjny certyfikat jakości

Ford Pro zgłosił całkowicie elektryczny policyjny pojazd do testów w ramach oceny roku modelowego Michigan State Police 2022 w dniach 18 września i 20 września. Michigan State Police opublikuje szczegółowe wyniki testów pojazdów na swojej stronie internetowej jesienią.

Zasięg i osiągi w porządku, zdecydowała policja w Michigan

Ford Pro to odrębna globalna firma zajmująca się usługami i dystrybucją pojazdów w ramach marki Ford. Specjalizuje się w opracowywaniu i dostarczaniu gotowych do pracy produktów i usług klientom komercyjnym i rządowym. Linia pojazdów Ford Pro obejmuje między innymi w pełni elektryczny van E-Transit oraz w pełni elektryczny pickup F-150 Lightning Pro.

Total
0
Shares