Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Porsche Parade w Polsce już niebawem

Porsche Parade to z jednej strony doskonała okazja dla fanów marki do spotkań z im podobnymi, z drugiej sposobność by zobaczyć wyjątkowe auta i na mniej uczęszczanych szlakach
Porsche Parade
Porsche Parade przejedzie przez Polskę w dniach 20-22 sierpnia (graf. Porsche)

Jeżeli chcielibyście zobaczyć nie jeden, dwa ale co najmniej 120 aut niemieckiej marki, to już w najbliższy weekend będzie ku temu doskonała okazja. W sierpniowy weekend w dniach 20-22 sierpnia przez Polskę przetoczy się – dosłownie – kawalkada aut kultowej marki z Zuffenhausen. Wszystko to dzięki ósmej odsłonie Porsche Parade.

Porsche 911 Turbo S – najlepsze sportowe auto świata? Testujemy!

Porsche Parade w Polsce to impreza z serii Sportscar Together Day. Idea jest prosta, to swego rodzaju zlot i rajd dla fanów marki założonej przez Ferdinanda Porsche. Właściciele zabytkowych samochodów z Zuffenhausen, klienci, członkowie klubów Porsche wspólnie podróżują na specjalnie wybranych trasach.

Porsche Parade. Którędy pojadą przez Polskę?

Trasa startuje w piątek 20 sierpnia w Warszawie na Stadionie Narodowym. Następnie uczestnicy przejadą przez stolicę (planowana jest eskorta policji) i skierują się na zachód autostradą A2, ale w okolicach Łodzi zjadą na mniej uczęszczane szlaki w kierunku Bałtyku. To doskonała okazja dla mieszkańców mniejszych miejscowości, m.in. Pabianic, Konina, Żnina, czy Człuchowa, by w krótkim czasie zobaczyć wiele wspaniałych aut. Sobotnia część imprezy zakończy się przed hotelem Radisson Blu w Sopocie

Co będzie można zobaczyć? Kultowe modele

Otrzymaliśmy informacje od organizatorów z Porsche Polska, czego będzie można się spodziewać w grupie aut uczestniczących w Porsche Parade. Będą to zarówno współczesne modele marki, jak i kultowe modele sprzed lat, takie jak np. Porsche 3.2 Carrera, 944 Turbo, 964 Backdate. Ponadto z Muzeum Porsche w Stuttgarcie specjalnie na tę okazję zostanie sprowadzony milionowy egzemplarz Porsche 911 (991) oraz Porsche Carrera GT.

Walter Röhrl i jego Porsche 924 Carrera GTS

Total
0
Shares