Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rekordowy fotoradar zarejestrował 13,5 tysiąca naruszeń. Tylko w tym roku!

Rekordowy fotoradar w Warszawie jest jednocześnie urządzeniem, które zarejestrowało najwięcej naruszeń w skali całego kraju.
Fotoradar
Fotoradar (fot. Shutterstock)

Główny Inspektorat Transportu Drogowego pochwalił się świeżymi danymi dotyczącymi skuteczności działania sieci fotoradarów w Warszawie. Od początku roku urządzenia rejestrujące zainstalowane na drogach stolicy zarejestrowały ponad 87,2 tys. naruszeń przez kierowców. Dobra wiadomość to fakt, że ich liczba spadła o 17 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Rekordzista na ul. Spacerowej w Warszawie

Rekordowy fotoradar na ul. Spacerowej w Warszawie (fot. źr. Google Street View)

Rekordzistą w stolicy i w całej Polsce okazało się urządzenie ustawione na ulicy Spacerowej, co ciekawe o tym konkretnym urządzeniu już informowaliśmy was tuż po wakacjach, wówczas był to rekordzista wakacyjny i to nie tylko w samej Warszawie, ale w skali całego kraju. Jak widać kierowcy niespecjalnie się tym przejęli i w dalszym ciągu notorycznie przekraczają w tym miejscu prędkość, bo trudno uznać za przypadkowe przekroczenie w tym miejscu prędkości aż 13 558 razy. Na drugim miejscu pod względem wykonanych zdjęć uplasował się fotoradar przy ul. Pileckiego na warszawskim Ursynowie.

Ten fotoradar wsławił się już w tegoroczne wakacje

A gdzie warszawiacy jeżdżą przepisowo?

Ciekawostką jest fakt, że najmniej zdjęć kierowcom łamiącym przepisy od początku roku wykonało urządzenie ustawione przy ul. Zamienieckiej w kierunku Gocławia – zaledwie 56 przypadków naruszeń przepisów ruchu drogowego. Kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami także ul. Fieldorfa w kierunku placu Szembeka na Pradze (160 zarejestrowanych wykroczeń) oraz w Al. KEN, znowu na Ursynowie (459 wykroczeń od początku 2021 roku).

Warszawa się zbroi w fotoradary, a także odcinkowe pomiary prędkości. Informowaliśmy was dosłownie kilka dni temu o gotowym już systemie OPP na trasie S8.

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 – znaki już są

Teraz, wg PAP system jest już po zakończonych odbiorach technicznych i trwają testy nowych odcinków OPP na S8, potrwają kilka, kilkanaście dni. Po zakończeniu testów trasa S8 będzie opomiarowana w każdym kierunku na dwóch odcinkach po obu stronach Wisły, dlatego pamiętajcie by nie przekraczać maksymalnej dozwolonej i wcale niemałej prędkości 120 km/h.

Total
0
Shares