Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen Multivan będzie dostępny także jako hybryda plug-in

VW Multivan T7 design (fot. VW)
VW Multivan T7 design (fot. VW)

Zgodnie z obowiązującym trendem także nowy Multivan, jeden z najlepiej sprzedających się modeli MPV, jeszcze w tym roku pojawi się również w wersji hybrydowej typu plug-in.

Chociaż nie znamy wielu szczegółów, to wiemy, że Multivan eHybrid pozwala na poruszanie się po mieście z zerową emisją spalin, a jednocześnie bezproblemowe pokonywanie najdłuższych tras dzięki dużemu zasięgowi benzynowemu.

VW Multivan T7 design (fot. VW)_1
VW Multivan T7 design (fot. VW)

Jak napisał Volkswagen Samochody Dostawcze, „hybrydowy system napędowy typu plug-in spełnia wymagania nowej ery i jest dla nowego Multivana idealny, ponieważ połączenie silników elektrycznego i benzynowego doskonale godzi zrównoważony rozwój z typowymi, wszechstronnymi cechami MPV”.

VW Multivan. Szczegóły modelu wkrótce

VW Multivan T7 design (fot. VW)

Gdy tylko to możliwe, Multivan eHybrid uruchamiać się będzie w trybie „e-mode”, tzn. będzie w 100 proc. napędzany elektrycznie, nie emitując spalin. Zasięg elektryczny został tak dobrany, by typowe dzienne dystanse można było pokonywać bez emisji spalin. Dopiero przy wyższych prędkościach i/lub przy niskim poziomie naładowania akumulatora, włączy się turbodoładowany silnik benzynowy TSI.

Bateria w podwoziu stabilizuje nadwozie

VW Multivan T7 design (fot. VW)

Litowo-jonowy akumulator nowego Volkswagena Multivana eHybrid zamontowano w jego podwoziu. Pozwoliło to zaoszczędzić miejsce i jednocześnie obniżyć środek ciężkości tego MPV, co ma mieć pozytywny wpływ na jego prowadzenie. Gniazdo do ładowania akumulatora nowego Multivana umieszczone zostało w jego przednim prawym błotniku.

Nowy Multivan – z różnymi wersjami układu napędowego – zostanie wprowadzony na rynek w drugiej połowie bieżącego roku.

Total
0
Shares