Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen ID.4 zdobywa tytuł World Car of the Year 2021

ID.4 (fot. VW)
ID.4 (fot. VW)

 Pierwszy elektryczny SUV Volkswagena skonstruowany na modułowej platformie MEB uzyskał najwięcej głosów od międzynarodowego jury, które składa się z 93 dziennikarzy.

„Światowy samochód roku 2021” to Volkswagen: nowy, elektryczny ID.4 pokonał silną konkurencję w międzynarodowym konkursie World Car Awards. Nagrody World Car Awards są przyznawane przez jury, które składa się z ponad 90 dziennikarzy motoryzacyjnych z 24 krajów. Jurorzy (wśród nich jeden Polak, Maciej Pertyński) wybierają najlepsze modele dostępne na świecie w kilku kategoriach.

„To nagroda dla zespołu”

„Tytuł World Car of the Year 2021 dla ID.4 cieszy nas szczególnie. Nie tylko dlatego, że jest to jeden z najważniejszych konkursów samochodowych na świecie, ale również dlatego, że jury uhonorowało tym samym świetną koncepcję i doskonały zespół konstruktorów”, powiedział Ralf Brandstätter, CEO marki Volkswagen Samochody Osobowe.

Kolejny Volkswagen z tytułem WCOTY

Samochody, które kwalifikują się do konkursu World Car of the Year muszą być produkowane w co najmniej 10 tys. egzemplarzy rocznie i oferowane na co najmniej dwóch kontynentach.

Z powodu pandemii COVID-19 ceremonia wręczenia nagród World Car Awards była transmitowana przez internet. Ponownie można ją obejrzeć na kanale YouTube.com/worldcartv.

Przypomnijmy, modele Volkswagena, które zdobyły tytuł World Car of the Year. To Golf (2009), Polo (2010), Up! (2011), Golf (2013) i teraz ID.4.

Total
0
Shares