Będą sportowe elektryki Volkswagena. Modele ID zyskają wersje GTX

Volkswagen ID.4 1ST Max
Volkswagen ID.4 zapewnia bardzo przyzwoitą dynamikę, przynajmniej “na papierze” (fot. VW)

Do cywilnych ID.3, ID.4 i kolejnych dołączą wersje sportowe (o wysokich osiągach). Będą się nazywały GTX i poszerzą gamę samochodów z serii GTI i GTE o auta elektryczne.

Już 28 kwietnia Volkswagen zaprezentuje pierwszy model elektryczny o wysokich osiągach – ID.4 GTX. W Europie usportowione wersje modeli z rodziny ID. będą opatrzone logiem GTX. Podobnie jak stało się w wypadku modeli z serii GTI i GTE, modele oznaczone jako GTX stworzą odrębną linię i dodadzą elektromobilności sportowego charakteru, jak zapewnia VW.

–  Litery GT od dawna oznaczają przyjemność z jazdy – mówi Klaus Zellmer, członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży marki Volkswagen. –  Teraz litera X buduje pomost do mobilności przyszłości. Zrównoważony rozwój i sportowy charakter nie wykluczają się wzajemnie, ale się uzupełniają.

Więcej mocy i większe zasięg

Modele GTX będą szczególnie imponujące, jeśli chodzi o wydajność i wygląd. Dodatkowy silnik elektryczny, umieszczony z przodu i napędzający koła przedniej osi, zapewni napęd na cztery koła modelom z rodziny ID. które skonstruowano z myślą o maksymalnej wydajności. Dodatkowy silnik włącza się automatycznie w ciągu kilku milisekund, gdy wymagane są znakomite osiągi lub najlepsza trakcja. W nowym trybie jazdy „Traction” napęd na cztery koła jest nawet aktywowany na stałe. Sportowe detale i specjalnie dla modeli GTX zaprojektowane oświetlenie podkreślą ich osiągi.

Przyspieszenie elektryfikacji u VW

Volkswagen, jak czytamy w informacji. „chce stać się najbardziej pożądaną marką w zakresie zrównoważonej mobilności”. Ze strategii Accelerate wynika, że do 2030 roku udział samochodów elektrycznych w sprzedaży w Europie ma wzrosnąć do 70 procent. Do 2050 roku Volkswagen chce osiągnąć neutralność węglową. W ciągu najbliższych czterech lat w elektromobilność, hybrydyzację i cyfryzację zostanie zainwestowanych około 16 miliardów euro.

Total
0
Shares