Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Będą sportowe elektryki Volkswagena. Modele ID zyskają wersje GTX

Volkswagen ID.4 1ST Max
Volkswagen ID.4 zapewnia bardzo przyzwoitą dynamikę, przynajmniej “na papierze” (fot. VW)

Do cywilnych ID.3, ID.4 i kolejnych dołączą wersje sportowe (o wysokich osiągach). Będą się nazywały GTX i poszerzą gamę samochodów z serii GTI i GTE o auta elektryczne.

Już 28 kwietnia Volkswagen zaprezentuje pierwszy model elektryczny o wysokich osiągach – ID.4 GTX. W Europie usportowione wersje modeli z rodziny ID. będą opatrzone logiem GTX. Podobnie jak stało się w wypadku modeli z serii GTI i GTE, modele oznaczone jako GTX stworzą odrębną linię i dodadzą elektromobilności sportowego charakteru, jak zapewnia VW.

–  Litery GT od dawna oznaczają przyjemność z jazdy – mówi Klaus Zellmer, członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży marki Volkswagen. –  Teraz litera X buduje pomost do mobilności przyszłości. Zrównoważony rozwój i sportowy charakter nie wykluczają się wzajemnie, ale się uzupełniają.

Więcej mocy i większe zasięg

Modele GTX będą szczególnie imponujące, jeśli chodzi o wydajność i wygląd. Dodatkowy silnik elektryczny, umieszczony z przodu i napędzający koła przedniej osi, zapewni napęd na cztery koła modelom z rodziny ID. które skonstruowano z myślą o maksymalnej wydajności. Dodatkowy silnik włącza się automatycznie w ciągu kilku milisekund, gdy wymagane są znakomite osiągi lub najlepsza trakcja. W nowym trybie jazdy „Traction” napęd na cztery koła jest nawet aktywowany na stałe. Sportowe detale i specjalnie dla modeli GTX zaprojektowane oświetlenie podkreślą ich osiągi.

Przyspieszenie elektryfikacji u VW

Volkswagen, jak czytamy w informacji. „chce stać się najbardziej pożądaną marką w zakresie zrównoważonej mobilności”. Ze strategii Accelerate wynika, że do 2030 roku udział samochodów elektrycznych w sprzedaży w Europie ma wzrosnąć do 70 procent. Do 2050 roku Volkswagen chce osiągnąć neutralność węglową. W ciągu najbliższych czterech lat w elektromobilność, hybrydyzację i cyfryzację zostanie zainwestowanych około 16 miliardów euro.

Total
0
Shares