Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Renault zapowiada elektrycznego Megane E-Tech

Renault Megane E-Tech, który zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, a którego sprzedaż rozpocznie się w przyszłym, to auto w pełni elektryczne.
Nowe Renault Megane E-Tech Electric (fot. materiały prasowe producenta)
Nowe Renault Megane E-Tech Electric (fot. materiały prasowe producenta)

Zaprezentowana jeszcze w październiku ubiegłego roku koncepcja Megane eVision przekształciła się w Megane E-Tech, jednak w tym przypadku mowa nie o kolejnej francuskiej hybrydzie z ciekawym napędem z wielostopniową automatyczną przekładnią ze sprzęgłem kłowym, lecz z samochodem całkowicie elektrycznym. Opublikowano kilka “zajawkowych” zdjęć popularnego fracuskiego auta kompaktowego w wersji na prąd, na oficjalną premierę, która z całą pewnością odbędzie się w tym roku musimy jeszcze poczekać, a sprzedaż Renault Megane E-Tech powinna rozpocząć się w 2022 roku.

Producent nie ujawnił jeszcze oczywiście żadnych danych technicznych nowego modelu. Te poznamy dopiero w momencie oficjalnej premiery nowego Renault Megane E-Tech, póki co ujawniono jedynie kilka zdjęć, ale ich uważne obejrzenie pozwala nam wnioskować kilka interesujących rzeczy na temat elektrycznego kompakta z Francji. O wyglądzie na razie trudno cokolwiek wnioskować, gdyż ujawniona fotografia odsłania jedynie fragment tylnej części nadwozia. Na pewno mamy światła LED, nowe, ujawnione już w marcu br. logo marki oraz charakterystyczną nazwę modelu z wystylizowaną ostatnią literką “e”.

Nowe Renault Megane E-Tech Electric
Nowe Renault Megane E-Tech Electric – fragment kokpitu (fot. materiały prasowe producenta)

Pozostałe zdjęcia pokazują już fragmenty kokpitu i kabiny pasażerskiej nowego Megane E-Tech Electric. W konsoli centralnej daje się zauważyć sporych rozmiarów ekran multimeidalny (z całą pewnością dotykowy), a także sprytnie ulokowany pod nim schowek na smartfon z indukcyjną ładowarką (widać symbol bezprzewodowego ładowania).

Nowe Renault Megane E-Tech Electric (fot. materiały prasowe producenta)
W tunelu środkowym sporo schowków (fot. materiały prasowe producenta)

Kolejne zdjęcie również niewiele ujawnia, bo widać na nim jedynie fragment tunelu środkowego z przodu kabiny samochodu. Ale to czego nie sposób nie zauważyć, to duża liczba schowków, oraz prawdopodobnie regulowany wzdłużnie podłokietnik pomiędzy fotelem kierowcy i pasażera. Megane dziś dostępne to praktyczne auto (przeczytajcie nasz test wersji Grandtour), nie mamy powodu sądzić, by wersja elektryczna również taka nie była.

Nowe Megane E-Tech będzie samochodem opartym na platformie CMF-EV, tej samej, na której bazuje zaprezentowany już oficjalnie Nissan Ariya (mieliśmy okazję obejrzeć ten pojazd na własne oczy – naszą relację przeczytacie w naszym serwisie). Przypomnę że Ariya oferowana będzie z dwoma typami akumulatorów o pojemności 63 kWh i 87 kWh. Ponieważ to właśnie platforma konstrukcyjna decyduje o rozmieszczeniu i pojemności akumulatorów nie mamy podstaw sądzić, że nowe Renault Megane E-Tech będzie dysponować mniejszą pojemnością. Będzie co najmniej tyle samo, a może Renault pozytywnie zaskoczy?

Nowe Renault Megane E-Tech Electric (fot. materiały prasowe producenta)
Zespolone stylistycznie ekrany wirtualnych tablic i multimediów (fot. materiały prasowe producenta)

Ostatnia ujawniona fotografia przedstawia fragmenty nie jednego, a dwóch ekranów w kokpicie pojazdu. Łatwo zauważyć, że stylistycznie elektryczne Megane E-Tech pójdzie w stronę wizualnego łączenia ekranów. Producent nie ujawnił do czego służy tajemniczy schowek widoczny pomiędzy wirtualnymi zegarami, a ekranem centralnym, ale obstawiamy, że to miejsce na kartę aktywującą pojazd – coś w rodzaju “kluczyka”. Czas pokaże czy mieliśmy rację.

Total
0
Shares