Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rodzinne wakacje. Jak się spakować na wyjazd z dziećmi?

Jak się spakować na rodzinne wakacje? Co ze sobą zabrać? Oto krótki poradnik o planowaniu podróży z dziećmi.
wakacje dzieci
Jak się spakować z dziećmi? (fot. shutterstock)

Pakowanie samochodu na rodzinne wakacje może pokonać niejednego logistyka. O bezpiecznym przewożeniu bagażu pisaliśmy już wcześniej. Dziś kilka krótkich porad o zorganizowaniu podróżowania z dziećmi.

Zdawałoby się, że to dorośli wymagają większej ilości rzeczy od dzieci. Rzeczywistość jest zgoła inna: należy pamiętać o wszystkich niezbędnych rzeczach, które mogą skończyć się na kilku dużych walizkach. Oto kilka strategii, jak się spakować i nie zwariować.

Po pierwsze: spakuj mniej

dzieci pakowanie walizki na wakacje
Nieporządek w walizce może utrudnić jej zamknięcie. Weź tylko to, czego na prawdę potrzebujesz! (fot. shutterstock)

Na wstępie zadaj sobie pytanie: czego na prawdę potrzebujesz? Oczywiście, wszystkie przedmioty używane w domu zdecydowanie podniosą komfort wakacji, ale na dłuższą mogą być uciążliwe w podróży. Zastanów się, czy potrzebujesz wózka (zamiast którego też dobrze sprawdzi się plecak lub nosidełko), albo czy kilku kocy nie zastąpi wystarczająco jeden. Weź pod uwagę, że warto jest zainwestować w możliwie lekkie rzeczy.

Nie pakuj też sprzętu, który możesz wypożyczyć na miejscu. Nie mamy tu na myśli nart w górach, czy deski windsurfingowej jeśli masz prywatne, ale o wyposażenie pokoju hotelowego lub apartamentu AirBnB. Często w takich miejscach są dostosowane dla dzieci pomieszczenia z zabawkami czy nawet łóżeczka i kojce.

Po drugie: dopasuj nocleg

wakacje pakowanie pralka
Hotele mają specjalne pralnie, z których warto skorzystać (fot. shutterstock)

Ten punkt wiąże się pośrednio z pierwszym. Poszukaj noclegu, który poza odpowiednim wyposażeniem będzie oferował możliwość wyprania i wysuszenia rzeczy. Dzięki temu bez problemu spakujesz dwukrotnie mniejszą ilość ubrań, co znacznie ułatwi pakowanie bagażnika.

Warto jest też poszukać odpowiedniej lokalizacji. Chociaż może się to wydawać oczywiste, nocleg niedaleko supermarketu może odjąć ogromną ilość zbędnych rzeczy. Nie będziecie mieli konieczności brania ze sobą żywności na zapas, pieluch i wielu przyborów toaletowych. Pamiętaj też, że niemal każdy hotel oferuje podstawowe kosmetyki (jak na przykład szampon i mydło), także jeśli Twoje dziecko nie wymaga specjalistycznych przyborów, to ograniczenie ilości przedmiotów codziennego użytku może przynieść odczuwalną różnicę.

Po trzecie: planuj

dzieci wakacje pakowanie
Zaplanowanie ubiorów zagwarantuje porządek w walizkach (fot. shuttestock)

Przed wyjazdem warto jest zaplanować ubiór na każdy dzień urlopu. Rozłóż ubrania, które planujesz zabrać i przemyśl dokładnie swój wybór na każdy dzień. Następnie złóż ciuchy w odpowiednie stroje i spakuj każdy w oddzielną torebkę. Dzięki temu osiągniesz absolutny porządek w torbie, a przy okazji ograniczysz miejsce i nie weźmiesz niepotrzebnych rzeczy. Oczywiście, warto jest zaopatrzyć się w zapasowe rzeczy w razie nieprzewidzianej pogody lub sytuacji, ale gwarantujemy ci, że nie ma konieczności zabierania ze sobą większości szafy. Analogicznie spakuj swoje dzieci.

Warto pamiętać

dzieci wakacje
Pamiętaj – najważniejsze jest bezpieczeństwo! (fot. shutterstock)

Warto spakować kilka pustych torebek, najlepiej zamykanych na brudne i mokre rzeczy. Dzięki temu utrzymacie porzadek również w drodze powrotnej, mając pełen bagażnik “używanych” ciuchów i przemoczonych ręczników. Podczas pakowania oznaczaj swoje stroje i dokładnie je podpisuj. Dzięki temu korzystanie ze spakowanych przedmiotów może być łatwiejsze nawet na miejscu i ograniczy bardzo ich szukanie.

Podczas pakowania się nie zapomnij, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie rezygnuj z podróżnej apteczki, zestawu do udzielenia pierwszej pomocy, obowiązkowej gaśnicy czy leków na chorobę lokomocyjna. Takie przedmioty musisz mieć możliwie na wierzchu, by w przypadku awaryjnej sytuacji nie tracić cennego czasu na ich szukanie.

Udanych wakacji!

Total
1
Shares