Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rolls-Royce Cullinan – modyfikacja tak brzydka, że aż nie oderwiecie oczu

Rolls-Royce Cullinan sam w sobie jest autem z całą pewnością wyróżniającym się, ale niektórzy chcą być “bardziej” i w jeszcze większym stopniu podkreślać swoje bogactwo.
Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan Drake’a (fot. Drake/Chrome Hearts)

Rolls-Royce to marka wyrażająca ostentacyjne bogactwo właścicieli tych pojazdów. A Rolls-Royce Cullinan to SUV brytyjskiej marki. Niektórym i to jednak nie wystarcza. Aubrey Drake Graham, kanadyjski raper znany publiczności jako Drake również należy do fanów tej marki. Patrząc na to, jak Drake kazał zmodyfikować nowego Rolls-Royce’a Cullinana, pomyśleliśmy, że to idealne auto, które pewien redemptorysta z Torunia mógłby dostać od bezdomnego.

Rolls-Royce Cullinan
Modyfikacja zamówiona przez Drake’a to unikalne połączenie ostentacyjnego luksusu i szpetoty (fot. Drake/Chrome Hearts)

Drake we współpracy z marką Chrome Hearts jako bazy do zażyczonej przez siebie modyfikacji użył modelu Rolls-Royce Cullinan Black Badge od Mansory. Superluksusowe auto dysponuje mocą 610 KM i monstrualnym momentem obrotowym 950 Nm. Ten grubo ponad 5-metrowy kolos rozpędza się do 100 km/h w czasie 5 sekund, ale tym, co wywołuje największe emocje, od zachwytu po zażenowanie jest wygląd wnętrza tego pojazdu. Wcześniej przez nas opisywany inny projekt Phantom Oribe jest znacznie ładniejszy, choć chyba mniej spektakularny.

Rolls-Royce Cullinan
Mroczna tapicerka z krzyżami i fleu-de-lis koresponduje z “gwiezdną” podsufitką tego egzemplarza Cullinana (fot. Drake/Chrome Hearts)

We wnętrzu zmodyfikowanego Rolls-Royce Cullinan króluje obrzydliwie pikowana skóra z mnóstwem gotyckich krzyży i symboli fleur-de-lis, która znajduje się dosłownie wszędzie. Ponieważ pojazd miał być dopuszczony do ruchu na drogach publicznych, przeszycia musiały uwzględnić pracę systemów bezpieczeństwa (poprawne działanie poduszek powietrznych itp.).

Rolls-Royce Cullinan
Taki wzór z pewnością zostawi ciekawy wzór na ciele po dłuższym siedzeniu (fot. Drake/Chrome Hearts)

Także z zewnątrz są zmiany. Rolls-Royce Cullinan zamiast symbolu marki, czyli Spirit of Ecstasy wyposażono wedle życzenia rapera w potrójny krzyż, a na specjalnie opracowanych tylko do tego jednego egzemplarza felgach widoczne jest logo Chrome Hearts i jakże trywialny, wulgarny napis “F*ck you”, który wygrawerowano wzdłuż krzywizny każdej z felg. Auto od 1 do 15 maja zostało wystawione na pokaz w muzeum sztuki współczesnej w Institute of Contemporary Art w Miami na Florydzie.

Total
0
Shares