Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Scuderia Ferrari ramię w ramię z Santanderem

Santander wraca do Formuły 1 jako nowy partner Scuderia Ferrari, najbardziej utytułowanego zespołu w historii królowej motorsportu.
Insta F1 Ferrari 360 (fot. mat. prasowe)

Santander ogłosił, że w ramach nowej współpracy zostanie jednym z kluczowych partnerów Scuderia Ferrari. Logo banku będzie pojawiać się na samochodach, kombinezonach wyścigowych i czapkach zawodników. W czasie trwania umowy partnerskiej Santander dostarczy Scuderia Ferrari rozwiązania, które będą wspierać zespół w realizacji planów osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 r. 

Formuła 1 należy do najchętniej oglądanych sportów na świecie. Według danych międzynarodowej agencji badawczej Nielsen całkowita liczba widzów F1 w 2021 r. sięgnęła 1,5 mld. Prawie połowę widzów stanowią Europejczycy, na drugim miejscu są mieszkańcy obu Ameryk. Na 2022 r. zostało już potwierdzonych 23 wyścigów grand prix.

Będzie neutralność w F1?

Ana Botín, przewodnicząca Banco Santander powiedziała: „Bardzo cieszymy się na ponowną współpracę z Ferrari i wspieramy zespół w zielonej transformacji. Santander jest w pełni zaangażowany w walkę ze zmianami klimatycznymi i jako największy dostawca finansowania  dla sektora motoryzacji chce być partnerem dla spółek, które stają się zielone. Nasza nowa współpraca z Ferrari przyspieszy nasz wspólny postęp”. 

Od 70 lat F1 i inwestycje zespołu Ferrari są kolebką testów dla szeregu rozwiązań technologicznych, począwszy od  aerodynamiki, kończąc na projekcie systemu hamulcowego, co pozwoliło przemysłowi motoryzacyjnemu ograniczyć emisję CO2. Od 2014 r. samochody F1 są 50 proc. bardziej efektywne pod względem spalania.  Do 2026 r. F1 chce opracować nowy silnik Formuły 1 – hybrydowy silnik drugiej generacji, który będzie neutralny węglowo i zasilany zrównoważonym paliwem.

Kolejny etap współpracy

Scuderia Ferrari skupia się na upraszczaniu własnych działań logistycznych, obniża masę całkowitą pojazdów, wprowadza zakaz korzystania z jednorazowych produktów z plastiku oraz inne środki. W tym roku Ferrari otrzymało od FIA trzygwiazdkową akredytację środowiskową.

Banco Santander współpracował już z Formułą 1 pomiędzy 2007 a 2017 r., a od 2010 r. z sukcesem współpracował z Scuderia Ferrari. Poza współpracą z F1 bank jest również głównym promotorem rozgrywek piłkarskich w Europie i Ameryce Łacińskiej. Obecnie sponsoruje hiszpańską LaLiga Santander oraz ConmebolLibertadores.

Total
0
Shares