Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Speedkore Dodge Charger: 1000 KM szaleństwa

To nie jest zwykły Dodge Charger. Pod maską tego potwora mieści się prawie 8. litrowe V8 i 1000 koni mechanicznych.
speedkore charger
Dodge Charger Speedkore wykonany na zamówienie (fot. materiały prasowe)

Na drogi wyjechał bardzo nieprzeciętny muscle car spod ręki Speedkore. Za bazę do szaleńczych modyfikacji posłużył Dodge Charger z 1968 roku. Z podstawowego modelu została głównie karoseria, a producent nazwał go dosyć złowieszczo: “Hellucination”. Co ciekawe, auto zamówił szef projektantów Stellantis, Ralph Gilles. Określił go też swoim samochodem marzeń.

Zobacz też: To nie jedyny projekt Speedkore. Sprawdźcie ten 1000. konny model:

7.9 V8 “Hellephant” – Dodge Charger zwijający asfalt

dodge charger
Potężne V8 nazwano “Hellephant”. Generuje aż 1000 KM mocy (fot. materiały prasowe)

Pod maską Chargera zawitał prawdziwy potwór. Jest to 7.9-litrowe, doładowane V8, które przekazuje 1000 KM mocy na tylne koła za pośrednictwem automatycznej, ośmiobiegowej skrzyni ZF. Z potężną mocą radzą sobie opony 345/30 Pilot Sport S. Samochód wyhamują sześciotłoczkowe zaciski z przodu i podwójne, czterotłoczkowe z tyłu. Ryk wściekłej V8 wydobywa się przez układ wydechowy Speedkore i tłumik Magnaflow.

dodge charger
Środek łączy styl retro z nowoczesnością (fot. materiały prasowe)

Karoseria opiera się na wzmocnionej ramie. Podłoga, podobnie jak w samochodach wyścigowych, została zbudowana z włókna węglowego. Ten sam materiał znajdziecie też na boczkach drzwi i w niektórych elementach zewnętrznych. Doinwestowano także system audio. 2000 Watowy układ połączono z dwoma subwooferami i sześcioma głośnikami.

Samochód marzeń

dodge charger
Auto marzeń Ralpha Gillesa, szefa projektantów Stellantis (fot. materiały prasowe)

Ralph Gilles, szef projektantów Stellantis, jest widocznie zadowolony. “Charger 1968 to mój ulubiony amerykański samochód… Miałem ​​niesamowitą okazję, by skorzystać z najnowszych technologii produkcyjnych i połączyć ze sobą nowoczesność i klasykę. To była naprawdę przyjemna podróż.”

Total
0
Shares