Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Szansa na Forda F-150 za szczepionkę. Tak to się robi w USA

Ford F-150 to najpopularniejszy pick-up na świecie, auto, które w Stanach Zjednoczonych jest uwielbiane, nic dziwnego, że ma zachęcić do szczepień.
Ford F-150 2021
Ford F-150 – najpopularniejszy pick-up świata jako nagroda dla wybranych zaszczepionych (fot. Ford)

Władze poszczególnych stanów USA nie ustają w wysiłkach by jakoś zachęcić obywateli do szczepień przeciw Covid-19. Wcześniej informowaliśmy was o jeździe na torze NASCAR w zamian za zaszczepienie się. W wielu krajach i stanach USA za zaszczepienie się oferuje się udział w jakiejś loterii, czy przekazuje darmowe drobiazgi zaszczepionym. Nie tak dawno Ohio trafiło na pierwsze strony gazet ogłaszając zwyciężczynię loterii szczepionkowej (wartość nagrody to ok. 5 mln dolarów). W Zachodniej Wirginii poszli trendem motoryzacyjnym – każdy mieszkaniec tego stanu może po zaszczepieniu się wziąć udział w loterii, w której w puli nagród (będą i pieniądze i stypendia edukacyjne) oferowane będą legendarne pick-upy Ford F-150.

Jazda na torze wyścigowym za szczepionkę

Szczegóły dotyczące loterii szczepionkowej w Zachodniej Wirginii zostaną ogłoszone 1 czerwca, nie wiadomo zatem ile egzemplarzy kultowego Forda F-150 (przeczytajcie o nim więcej). Nie wiadomo też, czy do puli nagród trafią egzemplarze fabrycznie nowe, czy też nie.

Fenomen najpopularniejszego pick-upa świata – modelu Ford F-150

Nie zmienia to jednak faktu, że sama akcja z całą pewnością budzi zainteresowanie i – najprawdopodobniej – zwiększy ilość osób, które zdecydują się na szczepienie. Zastanawia nas co innego. Jakim cudem konieczne jest tak absurdalne zachęcanie do szczepień przeciwko chorobie, która wg najnowszych danych zabiła na całym świecie już ponad 3,5 miliona ludzi? W samej Polsce liczba ofiar to ponad 73 600 osób. Liczba osób zaszczepionych przynajmniej jedną dawką, przekroczyła w Polsce 20 mln.

Total
0
Shares