Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Tak wygląda nowy VW ID.6 na “wyciekach”

Niemal pięciometrowy VW ID.6 nie został nawet oficjalnie zaprezentowany, ale chińscy urzędnicy puścili parę z ust.
VW ID.6
VW ID.6 (źr. Greg Kable@Twitter)

Ma siedem miejsc, jest elektryczny i największy z całej serii modeli, których nazwy składają się z liter ID i cyfry. Volkswagen oficjalnie nie zaprezentował VW ID.6, ale musiał je zgłosić chińskim urzędnikom. Dlaczego chińskim? ID.6 jak donoszą twitterowe “ploty” będzie produkowany wyłącznie w Chinach. Miejcie na uwadze, że poniższe dane i zdjęcia są nieoficjalne, jednak w tym przypadku mało prawdopodobne, by były nieprawdziwe, bo auto przypomina mocno studyjnego ID.ROOMZZ zaprezentowanego w 2019 roku na targach w Szanghaju.

Twitter aż huczy od nieoficjalnych informacji na temat nowego, największego elektrycznego SUV-a Volkswagena. Model VW ID.6 – bo tak ma się nazywać pojazd, który widzicie na fotografiach w zamieszczonym wyżej tweecie – ma prawie 4,9 metra długości, rozstaw osi to aż 2965 mm, szerokość 1848 mm i 1680 mm wysokości. Energii do dwóch silników elektrycznych napędzających każdą oś z osobna ma dostarczać pokładowy zespół akumulatorów o pojemności 82 kWh. Moc generowana przez wyłącznie elektryczny zespół napędowy tego wozu to 75 kW i 150 kW. Dwa warianty mocy sugerują jednakowoż, że wersja słabsza będzie po prostu odmianą z napędem na jedną, tylną oś.

VW ID.6
VW ID.6 – podobno tak będzie się nazywać największy elektryczny SUV z Wolfsburga (a właściwie z Chin – źr. twitter)

I jak Wam się podoba elektryczny odpowiednik Volkswagena Touarega, VW ID.6? Tak, wiemy, że Volkswagen stara się zupełnie odrębnie pozycjonować swoją gamę samochodów elektrycznych, ale przy ujawnionych rozmiarach i przestronności VW ID.6 takie porównania same wciskają się do głowy. Jakbyście chcieli sobie przypomnieć coś o innych ID, to kompaktowego VW ID.3 już testowaliśmy, a i o VW ID.4 też już wspominaliśmy.

Total
0
Shares