Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Tańsze ładowanie – nowy cennik sieci GreenWay. To efekt tarczy antyinflacyjnej 2.0

Tańsze ładowanie aut elektrycznych na publicznie dostępnych, płatnych stacjach ładowania stało się faktem. O ile mniej zapłacimy?
Volvo S60 Recharge T8 Polestar Engineered na stacji GreenWay
Na stacji GreenWay (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Tarcza antyinflacyjna 2.0 wchodzi w życie od jutra. W praktyce oznacza to nie tylko niższe ceny paliw na stacjach benzynowych, ale również niższe ceny energii w stacjach ładowania aut z napędem elektrycznym. Tańsze ładowanie startuje od 1 lutego. Nowy cennik usług ujawnił operator największej sieci szybkich ładowarek DC w Polsce: GreenWay Polska. Jest taniej, co wynika z niższego podatku VAT (5% zamiast dotychczasowych 23%).

Nowy cennik będzie obowiązywać od 1 lutego 2022 do 31 lipca 2022. Co ważne, zmniejszeniu ulegną wszystkie opłaty obciążone podatkiem VAT w sieci GreenWay, a zatem nie tylko stawki za 1 kWh (zależne od mocy czy wykorzystywanego rodzaju abonamentu), ale również stawki miesięcznych abonamentów. Oto nowe ceny:

Tańsze ładowanie na stacjach GreenWay Polska
Cennik na stacjach ładowania GreenWay Polska obowiązujący od 1 lutego 2022 r. (źr. GreenWay Polska)

Kwoty netto za ładowanie nie uległy zmianie. Tańsze ładowanie dla konsumentów wykorzystujących stacje ładowania do uzupełniania energii w swoich samochodach z napędem elektrycznym to efekt obniżenia podatku VAT. Zmiana powinna być odczuwalna. Zobaczcie nasz materiał o cenach ładowania w różnych sieciach w Polsce)

Warto zaznaczyć, że obniżenie podatku VAT dotyczy wszystkich ładowarek w Polsce, zatem tańsze ładowanie powinniśmy zobaczyć nie tylko na ładowarkach sieci GreenWay, ale u każdego innego operatora. Tarcza antyinflacyjna 2.0 w kontekście publicznych, płatnych stacji ładowania samochodów elektrycznych powinna działać od 1 lutego do końca lipca br.

Samochód elektryczny – ile się ładuje? Jaki ma zasięg? Oficjalne dane

Total
3
Shares