Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Tesla i zmiany. Droższe model S i Model X, nowe baterie Modelu 3 w Europie

Tesla podwyższa ceny swoich modeli, ale oprócz tego – najprawdopodobniej – zwiększy również pojemność baterii w Model 3 Standard Range Plus.
Tesla ma problem z pracownikami (fot. Shutterstock)

Dziś Tesla podniosła na macierzystym rynku (USA) ceny wariantów Model X oraz Model S o okrągłe 5000 dolarów. W Europie za to na jednym z forów niemieckich fanów marki pojawił się nowy kod, który może oznaczać, że jeszcze w tym roku Model 3 SR+ pojawi się w Europie z nowym, powiększonym do 60 kWh pakietem akumulatorów.

Tesla z kolejnym rekordem dostarczonych aut

Tesla Model X to obecnie najdroższe auto w gamie amerykańskiego producenta (fot. materiały prasowe)

Zacznijmy od podwyżki cen (podajemy za Reutersem). Model X Long Range oraz Model S Long Range są aktualnie oferowane na amerykańskiej witrynie Tesli w cenach o 5 tys. dolarów wyższych. Model X LR kosztuje 104 990 dolarów, a Model S Long Range – 94 990 dolarów. Podwyżki cen nie ominęły również tańszych i bardziej popularnych aut marki Elona Muska. Model Y Long Range podrożał o 2000 dolarów i kosztuje obecnie 56 990 dolarów. O taką samą kwotę wzrosła też cena Modelu 3 Standard Range Plus, który oferowany jest za 43 990 dolarów.

Tesla Model S (fot. Tesla)
Tesla Model S (fot. Tesla)

Jeżeli chodzi o ceny w Polsce, Tesla Model X Long Range kosztuje 474 990 zł, za model S Long Range ustalono cenę 435 990 zł. Model Y Long Range wyceniono na 299 990 zł, a Model 3 Standard Range Plus (SR+) kosztuje na polskojęzycznej stronie Tesli 209 990 zł.

Tesla Model 3
Tesla Model 3 to najpopularniejszy model amerykańskiej marki (fot. Tesla)

I właśnie tego ostatniego modelu dotyczą rewelacje ujawnione na jednym z niemieckojęzycznych forów skupiających fanów Tesli (dlatego prosimy by traktować poniższe, jako nieoficjalne źródło). Otóż zaobserwowano, że w specyfikacji na niemieckiej stronie Tesli, Model 3 SR+ zyskał nowy kod w specyfikacji BTF1. Dotychczasowy kod BTF0 oznacza pakiet akumulatorów trakcyjnych o pojemności netto 49/50 kWh (brutto 54,5 kWh). Na tej podstawie niektórzy zaczęli domniemywać, że do Europy trafią egzemplarze Model 3 SR+ wyposażone w pakiet akumulatorów o powiększonej do 60 kWh pojemności.

Kiedy Tesla Cybertruck?

Total
0
Shares