Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Tesla z kolejnym rekordem dostarczonych aut w 3 kwartale 2021

Tesla może pochwalić się kolejnym rekordem i to kolejny kwartał z rzędu. Kryzys z chipami czy pandemia nie istnieją dla Elona Muska?
Tesla
Tesla cały czas rozpędza się ze sprzedażą (fot. Shutterstock)

Tesla to firma działająca, jakby nie dotyczyły jej problemy z półprzewodnikami, z którymi boryka się cały świat motoryzacji, pandemia też przecież się nie zakończyła, a elektryczne imperium Elona Muska właśnie pochwaliło się kolejnym rekordem ilości dostarczonych klientom aut amerykańskiej marki.

Dostarczenie aż 241 300 egzemplarzy modeli Tesla Model Y, Model 3, Model S i Model X oznacza, że po raz kolejny amerykański producent może pochwalić się rekordowym kwartałem. I to znowu kolejnym z rzędu, bo o sukcesie po drugim kwartale również was informowaliśmy.

Rekord Tesli w II kwartale 2021

Osiągnięty rezultat przebił oczekiwane prognozy, które i tak były dość optymistyczne, bo zakładały wartości większe niż te uzyskane w dotychczas rekordowym drugim kwartale (nieco ponad 200 tys. aut). Poniżej tabela z raportu opublikowanego przez firmę Elona Muska:

Wyniki Tesli za 3 kwartał 2021 roku (źr. Tesla)

Podobnie jak w poprzednim kwartale wynik uciągnęły przede wszystkim najpopularniejsze (i tańsze) modele amerykańskiego producenta: Model 3 i Model Y. Podane przez producenta liczby w istocie mogą być nawet w rzeczywistości nieco wyższe, bo producent zalicza auto jako dostarczone, gdy nie tylko zostanie wyprodukowane, ale klient oprócz jego odebrania spełni wszystkie formalności.

Total
0
Shares