Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Tesla – rekord w drugim kwartale

Tesla ogłosiła liczbę aut dostarczonych klientom w II kwartale tego roku. To kolejny rekord firmy Elona Muska.
Tesla logo (fot. mat. prasowe)

Tesla dostarczyła w drugim kwartale bieżącego roku 201 250 egzemplarzy aut klientom. To najlepszy kwartalny rezultat amerykańskiej firmy od chwili jej powstania. Firmę pochwalił Elon Musk.

Tesla odłącza klientom dostęp do Superchargerów

Tak wysoki poziom dostaw (jak na tę markę) udało się uzyskać dzięki sprzedaży Modelu 3 i Modelu Y (do odbiorców trafiło 199 360 sztuk tych samochodów). W przypadku Modelu S i Modelu X liczby są już znacznie skromniejsze – do rąk klientów w II kwartale 2021 roku trafiło bowiem zaledwie 1890 egzemplarzy tych aut.

Tesla Model 3
Tesla Model 3 (fot. mat. prasowe)

Jednocześnie firma zastrzega, że podana liczba to dopiero wstępny wynik, firma po prostu chciała pochwalić się pobiciem pułapu 200 tysięcy aut na kwartał. Przy czym producent “elektryków” przypomina, że dany egzemplarz auta tej marki firma uważa za “dostarczony” tylko w sytuacji, gdy auto nie tylko zostanie fizycznie przekazane klientowi, ale też wszystkie formalności związane z zakupem są sfinalizowane. Firma Elona Muska o dokładnym rezultacie osiągniętym w II kwartale 2021 roku poinformuje wraz z ogłoszeniem pozostałych wyników finansowych za ten okres.

Tesla Model S Plaid jednak nie taka szybka?

Total
0
Shares