Tesla Cybertruck? Nie zobaczymy go przed 2022

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck – jeszcze na ten model poczekamy (fot. Mike Mareen / Shutterstock)

Po wielu plotkach, tweetach, nieoficjalnych zapewnieniach Tesla oficjalnie potwierdziła, że produkcja kontrowersyjnego stylistycznie elektrycznego pick-upa, czyli modelu Tesla Cybertruck została przesunięta na rok 2022. Trzy lata po premierze w 2019, podczas której zapowiadano, że auto wejdzie na rynek do końca bieżącego roku. Tak się jednak nie stanie.

Rekord Tesli w drugim kwartale

Konieczność opracowania zupełnie nowych procesów produkcyjnych ze względu na unikalne cechy Tesli Cybertruck (m.in. nietypowa konstrukcja nośna), opóźnienia w opracowywaniu projektu technicznego niezbędnego do rozpoczęcia produkcji i wiele innych problemów zmusiły w końcu producenta do oficjalnego potwierdzenia, że tegoroczny termin jest nierealny.

Na pierwszym planie Tesla Cybertruck, ale w tle także modele, na których masową produkcję świat wciąż czeka (fot. Steve Jurvetson / Wikimedia)

Co ciekawe nawet podczas niedawno ogłoszonych wyników sprzedaży (Tesla chwaliła się rekordowymi rezultatami) firma wciąż była bardzo powściągliwa w kwestii terminu rozpoczęcia produkcji modelu Tesla Cybertruck. Wówczas firma potwierdziła jedynie, że produkcja tego nietypowego wozu rozpocznie się w fabryce Gigafactory Texas po tym, jak w tej fabryce uruchomiona zostanie produkcja modelu Y, która ma… ruszyć w tym roku.

Problem w tym, że pełny potencjał produkcyjny fabryka Gigafactory Texas ma uzyskać dopiero za kilka miesięcy i choć pierwsze testy linii produkcyjnych mają ruszyć już w przyszłym tygodniu, to nie zmienia to faktu, że oczekujący na Cybertrucka muszą najpierw poczekać na “rozpędzenie” produkcji modelu Y. Sama możliwość zamówienia i skonfigurowania Cybertrucka za pośrednictwem witryny Tesli również ma zostać uruchomiona w przyszłym roku.

Oni zbudowali Cybertrucka przed Teslą

Total
0
Shares