Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Toyota Highlander hybrid, odświeżony 7-miejscowiec dostępny w Europie

Toyota Highlander Hybrid w oficjalnej ofercie japońskiej marki w Europie. Funkcjonalność na miarę gabarytów, mocny napęd i 4×4.
Toyota Highlander Hybrid
Toyota Highlander Hybrid (fot. Toyota)

Toyota Highlander, największy SUV japońskiej marki, debiutuje w odświeżonej odmianie w hybrydowej wersji napędowej. Wszystkie odmiany tego samochodu wyposażono w standardzie w bezkluczykowy dostęp, reflektory LED, trójstrefową klimatyzację z ogrzewaniem siedzeń (przednich) oraz bezprzewodową ładowarkę indukcyjną do smartfonów. W wyższej wersji wyposażeniowej klienci otrzymują dodatkowo 10,1 calowy wyświetlacz Head-up Display, 12,3 calowy ekran multimedialny w konsoli centralnej i 11-głośnikowy system audio marki JBL o mocy aż 1200 W.

W bazowej odmianie nowej Toyoty Highlander hybrid auto posadowione jest na 18-calowych felgach ze stopów lekkich, a system multimedialny wyposażony jest w 8-calowy ekran w konsoli centralnej. Dodatkowo kierowca ma przed sobą na tablicy wskaźników dodatkowy ekran LCD o przekątnej 7 cali.

Toyota Highlander Hybrid
Toyota Highlander Hybrid (fot. Toyota)

Zdecydowanie więcej otrzymają klienci, którzy zdecydują się na topową odmianę odświeżonego Highlandera. W wyposażeniu uwzględniono m.in.: 20-calowe felgi, metalowe listwy progowe, relingi, doświetlenie ambientowe wnętrza, elektrycznie sterowaną tylną klapę, ogrzewanie wszystkich siedzeń (przednie dodatkowo wentylowane), elektryczne sterowanie fotelami, skórzaną, perforowaną tapicerkę czy system ostrzegający przed ruchem poprzecznym z tyłu.

Pod maską mocy raczej nie zabraknie

Toyota Highlander Hybrid
Toyota Highlander Hybrid – 245 koni i 8,3 sekundy do setki. Nieźle jak na takiego mastodonta (fot. Toyota)

Hybrydowa Toyota Highlander napędzana jest przez 2,5-litrowy, czterocylindrowy, 16-zaworowy silnik benzynowy pracujący w cyklu Atkinsona wspomagany przez dwa motory elektryczne (każdy z nich napędza jedną oś auta). Sumaryczna moc hybrydowego zespołu napędowego to 245 KM. Na samym napędzie elektrycznym ten potężny SUV jest w stanie rozpędzić się do 125 km/h… holując przyczepę o wadze do 2 ton. Przyśpieszenie tego mastodonta też jest całkiem niezłe. Nowy Highlander pierwszą setkę osiąga po 8,3 sekundy. Prędkość maksymalna – tu Toyota idzie śladami Volvo – jest elektronicznie ograniczona do 180 km/h. Zużycie paliwa w mieszanym cyklu WLTP to 6,6 litra na każde 100 km.

Szeroki zakres asysty kierowcy

Toyota Highlander Hybrid
Producent chwali się bogatym zestawem cyfrowych systemów (fot. Toyota)

Toyota podkreśla też, że nowy Highlander wyposażony jest w najnowszą gamę technologii bezpieczeństwa czynnego określaną przez producenta jako Toyota Safety Sense. Systemy te zgromadzone w ramach pakietu Highlander Toyota Safety Sense obejmują m.in.: system ochrony przed kolizją (PCS) z detekcją pieszych w dzień i w nocy oraz rowerzystów (w ciągu dnia), pełnozakresowy tempomat adaptacyjny z systemem rozpoznawania znaków drogowych i automatyczną redukcją prędkości w zależności od konfiguracji drogi (np. zmniejszenie prędkości na zakrętach). Asystę uzupełnia system śledzenia pasa ruchu, alarm zjazdu z pasa ruchu i automatyczne światła drogowe.

Toyota Highlander Hybrid – ceny

Toyota Highlander Hybrid
Apple Car Play jest w standardzie, tak samo jak Android Auto (fot. Toyota)

Najnowsza Toyota Highlander z hybrydowym napędem wyceniona została przez polski oddział japońskiej marki na kwotę startową od 233 400 zł. Do wyboru jest tylko jeden, opisany hybrydowy zespół napędowy o mocy 245 KM. Chęć posiadania pełnego zakresu cyfrowych technologii, multimediów i 11-głośnikowego audio z wentylowanymi fotelami przednimi wymaga dokupienia pakietu Tech wycenionego na skromne 20 000 zł. Auto jest już dostępne w salonach Toyoty.

Total
0
Shares