Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Toyota Supra z “Fast and Furious” sprzedana! Wylicytowana kwota zaskakuje

Fast and Furious Toyota Supra (fot. Barrett-Jackson)
Fast and Furious Toyota Supra (fot. Barrett-Jackson)

Właśnie została zlicytowana kultowa pomarańczowa Toyota Supra z Szybkich i Wściekłych. Ile kosztowała? Grubo ponad pół miliona dolarów!

Tak o sprzedaży napisał dom aukcyjny

Fast and Furious Toyota Supra (fot. Barrett-Jackson)
SPRZEDANA Fast and Furious Toyota Supra (fot. Barrett-Jackson)

Tak o wydarzeniu napisał dom aukcyjny Barrett-Jackson: SPRZEDANY! „10-sekundowy samochód” (chodzi o to, że ta Toyota potrafiła pokonać tor ma 1/4 mili w czasie poniżej 10 sekund) został sprzedany za rekordową kwotę 550 000 dolarów! Toyota Supra z 1994 roku, którą jeździł aktor Paul Walker jest ikoną kultury samochodowej! Ta Supra występowała w dwóch filmach z serii „Szybcy i wściekli”.

Dlaczego ta Supra jest tak wyjątkowa?

Gwiazda nie jednego, ale dwóch filmów “Szybcy i wściekli”. To właśnie nią jeździł Paul Walker w pierwszej części „Fast Saga”, ale ten konkretny samochód był używany też przy produkcji sequela „2 Fast 2 Furious” z 2003 roku. Do Supry dodawana jest obszerna dokumentacja oraz Certyfikat Autentyczności. Samochód został zbudowany przez Eddiego Paula z The Shark Shop w El Segundo w Kalifornii, na potrzeby pierwszego filmu, a następnie zmodyfikowany przez oryginalnego konstruktora do roli „Slap Jack’s Supra” w sequelu. Toyota została później przywrócona do pierwotnej formy w olśniewającym kolorze Lamborghini Diablo Candy Orange i słynnym, zaprojektowanym przez Troya Lee motywem „Nuclear Gladiator” na boku. Supra posiada przedni spoiler i boczne progi Bomex, maskę w stylu TRD, aluminiowe tylne skrzydło APR i 19-calowe koła Dazz Motorsport Racing Hart M5 Tuner. Ten egzemplarz to wersja z turbodoładowaniem napędzana słynnym 3,0-litrowym silnikiem rzędowym 2JZ-GTE połączonym z 4-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Fast and Furious Supra – film

Dom aukcyjny Barrett-Jackson zaprasza na film podusomwujący sprzedaż kultowego auta. Produkcja będzie miała premierę dziś wieczorem i w momencie pisania tego materiału mamy możliwość jedynie załączenia linku, pod którym film będzie dostępny później – zapraszamy!

Total
0
Shares