Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Valentino Rossi odda swój zegarek IWC na aukcję

5 listopada 2022 roku w Zurychu odbędzie się Noc Charytatywna Laureus, podczas której będzie można wylicytować zegarek 9-krotnego motocyklowego mistrza świata Grand Prix TX, Valentino Rossi’ego.

“Il Dottore”, czyli Valentino Rossi

Il Dottore
“Il Dottore” ze swoim tradycyjnym numerem 46 w akcji (fot. materiały prasowe)

Włoski kierowca wyścigowy nazywany jest pieszczotliwie przez fanów „Il Dottore”. Valentino Rossi wycofał się z wyścigów motocyklowych w 2021 roku. Podczas swojej 26-letniej kariery 9 razy zdobył mistrzostwo świata, 235 razy stawał na podium i zwyciężył w 115 wyścigach. W 2022 roku Rossi przeszedł do GT World Challenge Europe, zmieniając motocykl na Audi R8 LMS GT3.

Jaki zegarek można wylicytować?

IWC Big Pilot's Watch Perpetual Calendar TOP GUN Ceratanium®
Taki zegarek IWC nosił Valentino Rossi (fot. materiały prasowe IWC)

Valentino Rossi przekaże na aukcję swój zegarek IWC Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Ceratanium® (nr ref. IW503604). Ten wyposażony w wieczny kalendarz, pokaźny czasomierz (koperta o średnicy 46 milimetrów) ma kopertę i bransoletę wykonane z Ceratanium®, lekkiego i wytrzymałego materiału opracowanego przez IWC, który łączy zalety tytanu i ceramiki. Zwycięzca aukcji otrzyma również zaproszenie na „100 km dei Campioni” – wyścig, który odbywa się co roku na ranczu „Il Dottore” w Tavullia we Włoszech.

„Ten zegarek IWC ma dla mnie dużą wartość osobistą. Po raz pierwszy założyłem go w Walencji w Hiszpanii podczas mojego ostatniego wyścigu MotoGP. Od tego czasu towarzyszył mi we wszystkich aktywnościach sportowych, jakich doświadczyłem w tym pełnym zmian roku, a także w życiu codziennym. Ktokolwiek zabierze go do domu, otrzyma przedmiot, który przeżył ze mną wiele ważnych i znaczących chwil” – wyjaśnia Rossi.

Czym jest Fundacja Laureus?

Fundacja Laureus Szwajcaria została założona w 2006 roku przez IWC Schaffhausen i Mercedes-Benz w ramach międzynarodowej fundacji Laureus Sport for Good. Działa na rzecz umożliwienia dzieciom i młodzieży rozwijania się poprzez sport, bez względu na płeć, pochodzenie etniczne, religię, klasę społeczną czy problemy zdrowotne. Fundacja kładzie główny nacisk nie na osiągnięcia, ale na czerpanie radości ze sportu i wspólnych doświadczeń.

Total
16
Shares