Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen opublikował cennik nowego SUV-a-coupé. ID.5 z dofinansowaniem z programu „Mój Elektryk”

Model ID.5 – nowy, elektryczny SUV-coupé Volkswagena – startuje z ceną od 1553 zł miesięcznie, z dopłatą w programie „Mój Elektryk”. Pierwsze egzemplarze trafią do właścicieli w II kwartale 2022 roku.
volkswagen
(fot. VW)

Do gamy w pełni elektrycznych Volkswagenów z rodziny ID. dołączył trzeci model: jest nim SUV-coupé, ID.5 – samochód z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, dostępny także w sportowej wersji GTX z napędem na cztery koła.

Ceny ID.5 zaczynają się od 209 690 zł, a w przypadku skorzystania z oferty Volkswagen Financial Services i dopłaty w programie „Mój Elektryk”, ID.5 można użytkować od 1553 zł miesięcznie (leasing na okres 48 miesięcy przy wpłacie własnej wynoszącej 10 proc.).

Volkswagen ID.5 w Volkswagen Home (fot. VW)

Elektryczny SUV typu coupé wyposażony jest w nowe oprogramowanie ID.Software 3.0, które pozwala m.in. na szybkie ładowanie akumulatorów energią elektryczną o mocy do 135 kW oraz zmodyfikowany system obsługi głosowej. Zastosowanie w ID.5 topowego oprogramowania, umożliwia zdalną aktualizację i aplikację nowych funkcji. Dzięki temu ID.5 jest autem o najwyższym poziomie technicznym w gamie elektrycznych Volkswagenów.

Volkswagen ID.5 w Volkswagen Home (fot. VW)

Wersje Pro i Pro Performance

Cennik modelu ID.5 w Polsce otwiera wersja Pro, dostępna od 209 690 zł. Jest to wariant o mocy 174 KM, z akumulatorem o pojemności 77 kWh i napędem na tylną oś, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,4 s oraz zasięg do 521 km.

Poziom wyżej plasuje się ID.5 Pro Performance, który dostępny jest od 216 390 zł. To wersja wyposażona podobnie jak ID.5 Pro, w akumulator 77 kWh, która oferuje jednak moc 204 KM, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 8,4 s. Prędkość maksymalna ID.5 odmian Pro i Pro Performance wynosi 160 km/h.

Volkswagen ID.5 w Volkswagen Home (fot. VW)

Długa lista opcji

ID.5 można doposażyć w wiele elementów wyposażenia opcjonalnego, zebranych w dziesięciu pakietach. Wśród nich znaleźć można m.in. pakiet Assistance Plus, oferujący system Travel Assist wykorzystujący dane inteligencji zbiorowej i zapewniający półautomatyczną jazdę czy Park Assist Plus z funkcją pamięci, który może wykonywać zapamiętane, spersonalizowane manewry. Klienci mogą także zdecydować się na zakup pakietów wpływających na wygląd samochodu (Design, Design Plus), rozbudowujących cyfrowe możliwości pojazdu (Infotainment i Infotainment Plus) czy podnoszących wygodę użytkowania ID.5 (pakiety Komfort i Komfort Plus).

Volkswagen ID.5 w Volkswagen Home (fot. VW)

Sportowy GTX i jego 299 koni

ID.5 jest dostępny także w sportowej wersji GTX. Dzięki zastosowaniu dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 299 KM i napędowi na cztery koła, model ten zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h na poziomie 6,3 s i prędkość maksymalną wynoszącą 180 km/h. Ceny modelu ID.5 GTX zaczynają się od 243 590 zł.

Dopłaty w programie „Mój Elektryk”

Nowy model oferowany jest także w ramach programu „Mój Elektryk”: za sprawą systemu rządowych dopłat, ID.5 w ramach finansowania oferowanego przez Volkswagen Financial Services dostępny jest od 1553 zł.

Volkswagen ID.5 w Volkswagen Home (fot. VW)

Nowy ID.5 i jego sportowa wersja GTX z napędem na cztery koła będą produkowane w zakładzie Volkswagena w Zwickau. Pierwsze egzemplarze ID.5 pojawią się w polskich salonach Volkswagena na początku II kwartału 2022 roku.

Total
0
Shares