Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

VW ID.3 i VW ID.4 w nowej ofercie

VW ID.3 oraz VW ID.4 w ofercie Volkswagena będzie można w większym stopniu personalizować. Wersje prekonfigurowane zostają usunięte z oferty.
VW ID.4 (fot. VW)
VW ID.4 (fot. VW)

Volkswagen zmodyfikował ofertę swoich elektromobilnych szlagierów: VW ID.3 oraz VW ID.4. Oba auta w wersjach prekonfigurowanych przez producenta zostają usunięte z aktualnego cennika marki i nie będzie można ich już zamówić. Tzn… będzie można, ale inaczej. W zamian Volkswagen umożliwia dokonania wyboru elementów konfiguracyjnych bezpośrednio przez klientów. Co się zmienia?

Na przykład w przypadku modelu VW ID.3 klienci mają do wyboru akumulatory Pure Performance (pojemność 45 kWh), Pro i Pro Performance (pojemność 58 kWh) oraz Pro S (77 kWh), z kolei model VW ID.4 można wybrać z akumulatorami Pure i Pure Performance (52 kWh) oraz Pro Performance i GTX (77 kWh).

Zobacz nasz test VW ID.3

VW ID.3 (fot. VW)
VW ID.3 będzie można bardziej spersonalizować (fot. VW)

Zmiana oferty na elektryczne auta marki z Wolfsburga przyniosła również kilka nowości w zakresie opcji do wyboru. Paleta dostępnych lakierów wzbogacona została o dwa nowe kolory: czerwony Kings Red oraz niebieski Stonewashed. Jednak informacją, która najbardziej powinna ucieszyć klientów rozważających przesiadkę na auto w pełni elektryczne jest fakt, że VW ID.3 oraz VW ID.4 będą dostępne z funkcją ładowania o większej mocy. W modelu VW ID.3 w wersji z akumulatorem Pro maksymalna moc ładowania wzrosła ze 100 kW do 120 kW. Z kolei w VW ID.4 w wersji Pure maksymalną moc ładowania podniesiono ze 100 kW do 110 kW.

VW ID.3 (fot. VW)
VW ID.3 – wnętrze (fot. VW)

W miejsce usuniętych, prekonfigurowanych wariantów obu modeli aut elektrycznych Volkswagen wprowadza możliwość wyboru przez klientów kolejno: akumulatora, silnika (standardowy napęd elektryczny lub mocniejszą wersję Performance), rozmiaru i wzoru obręczy kół, koloru lakieru, czy koloru wykończenia kabiny. Nabywca może też dobrać do konfigurowanego pod siebie auta różne pakiety wyposażenia, jest ich pięć: Design, Assistance, Infotainment, Komfort i Sport). Każdy z wymienionych pakietów wyposażenia może podlegać rozszerzeniu w ramach wersji Plus.

VW ID.4 (fot. VW)
VW ID.4 – tylko w tym aucie z dwóch opisywanych dostępny jest hak holowniczy (fot. VW)

Volkswagen nieco podniósł też poziom wyposażenia standardowego. Na przykład pakiet Infotainment jest oferowany w standardzie wyposażenia każdego egzemplarza VW ID.3 i VW ID.4. Oznacza to, że bez względu na wersję jaką wybierzemy, zawsze na pokładzie znajdzie się system nawigacyjny Discover Pro oraz indukcyjna ładowarka do smartfona. Klienci będą mogli ponadto wybrać np. pompę ciepła, czy hak holowniczy (ten drugi wyłącznie w VW ID.4). Ostatni etap wdrożonego, unowocześnionego procesu konfiguracji i personalizacji wybieranego auta to wybór dodatkowych akcesoriów takich jak np. kabli do ładowania czy ładowarki wallbox ID. Charger.

Jakimi elektrykami możesz coś holować? Zobacz

Najtańsza wersja VW ID.3 Pure Performance z podstawowym akumulatorem o pojemności 45 kWh jest aktualnie wyceniona na kwotę od 139 990 zł. Największy zasięg oferuje wariant VW ID.3 Pro S z akumulatorem 77 kWh, zgodnie z danymi homologacyjnymi jest to aż 555 km (w cyklu WLTP), jednak jest to też znacznie droższa odmiana – ceny startują od 185 090 zł.

VW ID.4 (fot. VW)
Wnętrze VW ID.4 (fot. VW)

Z kolei w przypadku VW ID.4 ceny startują od kwoty 160 990 za wersje Pure i Pure Performance z akumulatorem 52 kWh, które mają umożliwić pokonanie do 346 km na jednym ładowaniu. Z kolei w pozostałych wersjach VW ID.4 zastosowano większy akumulator o pojemności 77 kWh pozwalający przejechać bez podłączania auta do 522 km. VW ID.4 Pro Performance 77 kWh startuje od 195 690 zł. Najdroższa, sportowa wersja GTX (pisaliśmy o niej) z dwoma silnikami elektrycznymi i napędem na wszystkie koła wyceniona jest na 226 190 zł.

VW ID.4 GTX – czy to elektryczne GTI? Zobacz

Total
0
Shares