Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

VW ID.5 GTX – Volkswagen uchyla rąbka wiedzy na temat nowego modelu

VW ID.5 GTX to zgodnie z zapowiedziami producenta usportowiony, elektryczny SUV-coupé z zasięgiem dochodzącym do 500 km.
VW ID.5 GTX (fot. VW)
VW ID.5 GTX (fot. VW)

VW ID.5 GTX to – podobnie jak wszystkie modele z serii VW ID.x samochód elektryczny. Pod względem gabarytów i formy nadwozia mamy tu do czynienia z coraz bardziej modnym połączeniem SUV-a i coupé. Koncepcyjny model VW ID.5 GTX, ponoć bliski wersji produkcyjnej, zostanie zaprezentowany na targach IAA w Monachium 7 września. My możemy go wam pokazać na pierwszych zdjęciach już dziś.

Jakiego elektryka wybrać? Zobacz pojedynek Škody Enyaq i VW ID.4

VW ID.5 GTX (fot. VW)
VW ID.5 GTX jeszcze w wersji “zamaskowanej” (fot. VW)

VW ID.5 GTX to pierwszy SUV coupé Volkswagena zbudowany na platformie MEB, wykorzystywanej przez wszystkie już nam znane modele elektryczne z serii ID (również Škoda Enyaq iV jest autem zbudowanym na tej platformie, korzystają z niej też modele Cupra Born czy Audi Q4 e-tron). Auto będą napędzać dwa silniki elektryczne, z których każdy będzie przekazywać generowaną moc na inną oś.

VW ID.5 GTX (fot. VW)
VW ID.5 GTX będzie wyposażony w dwa silniki elektryczne, po jednym na każdą oś (fot. VW)

Auto wyposażone ma być w matrycowe reflektory ledowe LED IQ.Light. Mocno pochylone słupki A, wysunięte daleko w przód, nadają linii dachu eleganckiej płynności – dach przebiega nisko nad nadwoziem i delikatnie opada ku tyłowi, a jego linia kończy się w zintegrowanym spojlerze.

VW ID.5 GTX (fot. VW)
Deklarowany przez producenta zasięg w przypadku wersji z akumulatorami 77 kWh to 497 km (fot. VW)

Volkswagen nie zdradził jaka jest sumaryczna moc usportowionego, elektrycznego SUV-a coupé, pochwalił się za to zasięgiem, który zdaniem producenta ma wynosić do 497 km. Należy zatem przypuszczać, że przejechanie co najmniej 400 km bez oglądania się na ekojazdę, będzie tym modelem jak najbardziej możliwe. Samochód wyposażony będzie m.in. w znany już np. z modelu ID.4 pakiet akumulatorów o pojemności 77 kWh. Więcej szczegółów na temat tego modelu poznamy w trakcie zapowiedzianej, targowej prezentacji.

Jaki zasięg ma elektryk? Oto modele dostępne w Polsce

Total
0
Shares