Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Volkswagen ID.Buzz California Camper Van. Kempingowa wersja elektrycznego busa

VW ID.Buzz otrzyma wersję California Camper Van w 2025 roku, czyli trzy lata później niż premiera wersji osobowej.
VW ID.Buzz będzie dostępny od przyszłego roku

W przyszłym roku Volkswagen ID.Buzz doczeka się premiery. W związku z tym, koncern zapowiedział, że elektryczny bus doczeka się ciekawej wersji: California Camper Van. Niestety, nie wcześniej niż połowa dekady.

Z czwartkowej konferencji wynika, że “ID California został zatwierdzony do produkcji”. CEO komercyjnych samochodów Volkswagena twierdzi, że “ID.Buzz California połączy trend mobilnych rozwiązań rekreacyjnych z podróżami zeroemisyjnymi”. Koncern dąży do zaszczepienia elektromobilności z zajęciami wakacyjnymi. Podobną wizję ma Rivian, dając możliwość dokupienia wszelakich akcesoriów kempingowych do swojego elektrycznego pickupa R1T.

VW ID.Buzz – co wiemy o danych technicznych?

VW ID.Buzz zakrawa malowaniem o pierwszego Transportera (fot. Volkswagen)

Niestety nie wiemy zbyt wiele. Z informacji od producenta wynika, że będą dwie wersje zależne od rozstawu kół. Oczywiście idąc tokiem logiki, prawdopodobnie California będzie oparta na dłuższym rozstawie. Bateria prawdopodobnie też będzie w dwóch wariantach. Mniejsza będzie wielkości 82 kWh, zaś większa – 111 kWh. Oczekiwany napęd to albo dual-motor przekazujący moc na wszystkie cztery koła, albo pojedynczy silnik napędzający wyłącznie tylną oś.

California Camper Van jest wyczekiwany w połowie roku 2025, dlatego też wszystkie wątpliwości na jego temat do tego czasu zostaną rozwiane. Być może późna premiera jest powiązana z ewentualnymi ulepszeniami jednostki lub zwiększeniem akumulatora specjalnie do tej wersji samochodu. Pozostaje jeszcze pytanie, czy kamper nie będzie wyłącznie na USA. Na razie nie podano informacji na ten temat.

Więcej o ID. Buzz znajdziecie na naszej stronie.

Total
0
Shares