Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wirtualna gwiazda K-pop i pojazd koncepcyjny Sony-Honda Mobility

fot. The Splice

Ta marka nie produkuje jeszcze żadnych pojazdów, choć pokazała już auto koncepcyjne. Współpraca Hondy i Sony może nabrać tempa dzięki gwieździe K-pop. Dodajmy, że gwiazda też nie istnieje. Apoki, czyli jedna z największych koreańskich gwiazd K-pop’u w swoim najnowszym teledysku “Mood V5” zaprezentowała Sony-Honda Afeela EV, auto które świat zobaczył po raz pierwszy na niedawnych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Apoki
Apoki, czyli najpopularniejszy influencer w Korei Połudnowej. Wirtualny dodajmy (fot. Youtube)

W 2022 roku Apoki został uznany przez virtualhumans.org za najpopularniejszego influencera w Korei Południowej. Krótko mówiąc, to postać stworzona przez koreański startup technologiczny AFUN Interactive przy użyciu zaawansowanej grafiki komputerowej. Przypomina królika i pochodzi z nieznanego miejsca w kosmosie, przynajmniej tak twierdzą jej autorzy. Startup zwrócił uwagę na koncepcyjny samochód pokazany w Las Vegas i odezwał się do Sony Honda Mobility, które również uznało, że taka współpraca może być innowacyjna.

Prawdziwy samochód ma się pojawić na rynku w 2025 roku. Honda zajmie się wszystkim, co związane z inżynieryjną stroną projektu, natomiast Sony weźmie na siebie wszelkie zagadnienia technologiczne. Afeela oparta będzie na oprogramowaniu w chmurze, będzie w stanie korzystać z 3 poziomu jazdy autonomicznej, a jej pasażerowie będą mieli dostęp do potężnej dawki rozrywki. Podobno są też plany na zintegrowanie z autem konsoli PlayStation 5. Może być ciekawie.

Total
0
Shares