Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

WRC: Rajd Finlandii – Elfyn Evans zwycięzcą!

Rajd Finlandii już za nami, szalona jazda Walijczyka Elfyna Evansa opłaciła się i to właśnie on wygrywa 10. rundę Rajdowych Mistrzostw Świata.
Elfyn Evans zwycięzcą Rajdu Finlandii (fot. wrc.com)

Brytyjska załoga jadąca Toyotą Yaris WRC nie odpuściła i do momentu uzyskania przewagi w sobotę również cztery niedzielne odcinki specjalne Evans pojechał wręcz śpiewająco. Wygrał trzy z czterech niedzielnych OS-ów i ostatecznie pokonał rywali. Kolejność na podium nie zmieniła się od końca sobotnich zmagań. Na drugim miejscu Ott Tänak, na trzecim Craig Breen. Oto wyniki Rajdu Finlandii:

Wyniki Rajdu Finlandii (źr. wrc.com)

Przewaga Evansa nad Estończykami na koniec rajdu wynosiła 14,1 sekundy, co oznacza, że dziś brytyjska załoga była najszybsza ze wszystkich startujących zespołów. Evans miał jeszcze o tyle istotną motywację, że aby liczyć się w tym sezonie w walce o tytuł Rajdowego Mistrza Świata musiał wygrać Rajd Finlandii. Zrobił to. Zobaczcie skrót z porannych, niedzielnych zmagań:

Dzięki temu Walijczyk w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata zmniejszył stratę do lidera – Sebastiena Ogiera z 44 do 24 punktów, tym samym ma jeszcze szanse wyprzedzić Francuza i zdobyć po raz pierwszy w karierze mistrzowski tytuł.

Klasyfikacja generalna kierowców w tym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata po 10 rundach (źr. wrc.com)

Poniżej jeszcze jedno wideo z finałowych zmagań w Rajdzie Finlandii

Powody do zadowolenia ma również Toyota Gazoo Racing. Zespół dzięki zwycięstwu Walijczyka zwiększył swoją przewagę w klasyfikacji zespołów nad Hyundai Motorsport do 66 punktów. Poniżej tabela klasyfikacji zespołów:

Klasyfikacja zespołów po 10 rundach Rajdowych Mistrzostw Świata (źr. wrc.com)

Dla przypomnienia jeszcze wyniki z piątkowych zmagań

Oraz z soboty, kiedy to Evans zaczął budować swoją przewagę

Total
0
Shares