Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

WRC: Rajd Grecji wygrywa Kalle Rovanperä

Rajd Grecji za nami. Zwycięża go młodziak z Finlandii, dla 20-letniego Rovanpery to już drugi triumf w rajdzie WRC w tym roku.
Kalle Rovanperä i jego pilot Jonne Alttunen – Finowie zwyciężyli Rajd Grecji (fot. wrc.com)

Młodziak szaleje! Ronanperä prowadził w klasyfikacji generalnej Rajdu Akropolu od zakończenia piątkowych zmagań i nie dał sobie odebrać tej pozycji, aż do zakończenia zmagań w Grecji. Rezultat Fina jest tym bardziej imponujący, że Rajd Grecji jest drugim wygranym rajdem WRC przez zaledwie 20-letniego kierowcę. Poprzedni był Rajd Estonii, w którym Rovanperä okazał się najmłodszym zwycięzcą rajdu tej rangi w historii.

Przypominamy piątkowe zmagania

Tak szło kierowcom w sobotę w Rajdzie Akropolu

Młody Fin fenomenalnie poradził sobie na krętych, skalistych, szutrowych trasach w Grecji, stopniowo powiększając przewagę nad konkurentami, po piątku ta przewaga była zaledwie nieco ponad trzysekundowa, w sobotę Rovanperä miał już ponad 30 sekund, by na zakończenie Rajdu Grecji wyprzedzić Otta Tänaka o nieco ponad 42 sekundy.

Wyniki Rajdu Grecji (fot. wrc.com)

Z wyników Rajdu Grecji zadowoleni powinni być też szefowie zespołu Toyota Gazoo Racing, których kierowcy zdobyli pierwsze i trzecie miejsce. Drugą pozycję wywalczyli jadący Hyundaiem i20 Coupé WRC Estończycy.

Klasyfikacja kierowców po Rajdzie Grecji (graf. wrc.com)

W klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata prowadzi Sebastien Ogier, który zajmując trzecie miejsce w Rajdzie Grecji powiększył swoją przewagę punktową nad konkurentami do 44 punktów na trzy rajdy przed końcem sezonu.

Klasyfikacja zespołów po Rajdzie Grecji (źr. wrc.com)

Przewagę swoją zwiększył również zespół Toyoty, który dzięki wynikom wykręconym przez kierowców prowadzących Toyoty Yaris WRC ma 57 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji zespołem Hyundaia. Polska załoga: Kajetanowicz / Szczepaniak, utrzymała 12. lokatę w klasyfikacji generalnej i drugą pozycję w klasie WRC3.

Total
0
Shares