Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Zeroemisyjna Iława. Yutong wygrywa przetarg

Iława podpisuje przetarg na elektryczne autobusy. Wygrywa marka Yutong Bus z modelem E8. Za stacje ładowania odpowie firma z Cieszyna.
Yutong E8 (fot. Yutong)

Iława wybrała najkorzystniejszą ofertę przetargu na zeroemisyjne autobusy. Zwycięską firmą jest Yutong Bus z modelem E8. Jak podają przedstawiciele miasta, marka spełniała wszystkie założenia i była najkorzystniejsza finansowo. Poza samym transportem, poruszona została też sprawa stacji ładowania. W tym wypadku została wybrana propozycja cieszyńskiej firmy Elektrometal SA.

Yutong E8: światowy autobus

Firma przewozi pasażerów już w 30 krajach na świecie (fot. Yutong)

Model Yutong E8 to autobus niskopodłogowy, mierzy około 9 metrów długości i ma 24 miejsca siedzące. Pojazd jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Komfort ma zapewniać też wydajna klimatyzacja. Przewidywany zasięg pojazdu to około 350 km. Energii dostarcza zespół akumulatorów o pojemności 324 kWh. Autobusy tej marki funkcjonują m.in. w Londynie.

E8 jest już sprawdzonym modelem, który doczekał się już swojego następcy, modelu E10. Obecnie testowany jest prototyp E12, który na jednym naładowaniu może przejechać aż 470 km. Niemniej zdaniem dokonujących przetargowego wyboru zasięg wybranych modeli E8 jest w zupełności wystarczający do miejskich tras w Iławie i jest dobrym krokiem w kierunku lokalnej redukcji emisji dwutlenku węgla.

Jest to pierwsza w Polsce podpisana umowa z chińską firmą Yutong. Obecnie korporacja z Państwa Środka sprzedaje autobusy już do 30 krajów na całym świecie.

Iława podpisuje przetarg na autobusy niskoemisyjne. (fot. Yutong)
Total
0
Shares