Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

75 milionów piosenek i funkcja “Hey, Porsche!”

Porsche 911 GT3 (fot. Porsche)
Porsche 911 GT3 (fot. Porsche)

Latem 2021 do modeli 911, Cayenne i Panamera trafi szósta generacja systemu operacyjnego Porsche Communication Management (PCM). Co potrafi? Niemcy twierdzą, że lepiej słucha i wie więcej. Od teraz jest również integracja z Apple Music, bezprzewodowa obsługa Apple CarPlay i Android Auto.

Android Auto w Porsche

Porsche system operacyjny, kolorowy ekran (fot. Porsche)
Porsche system operacyjny, kolorowy ekran (fot. Porsche)

PCM 6.0 wesprze interfejs Android Auto. Oznacza to, że poza iPhone’ami firmy Apple można integrować smartfony z systemem operacyjnym Android. Integracja następuje automatycznie, gdy tylko urządzenie mobilne zostanie połączone z pojazdem za pomocą przewodu USB.

Apple Music

Porsche Cayenne GTS Coupé (fot. automotyw.com - Łukasz Walkiewicz)
Cayenne GTS Coupé (fot. automotyw.com – Łukasz Walkiewicz)


W ramach trzyletniego bezpłatnego połączenia samochodu z internetem kierowcy Porsche z subskrypcją usługi Apple Music będą mogli słuchać ponad 75 milionów utworów bez reklam. Wystarczy powiązać własny identyfikator Apple ID ze swoim pojazdem w aplikacji Porsche Connect lub online, w portalu My Porsche. PCM 6.0 są również bezprzewodowa obsługa Apple CarPlay. Kierowcy mogą bezprzewodowo zintegrować swojego iPhone’a. Producent nie podaje ile Apple ID można podpiąć pod to darmowe konto Apple Music.

„Hej, Porsche!”

Porsche system operacyjny, kolorowy ekran (fot. Porsche)
System operacyjny, kolorowy ekran (fot. Porsche)

Wystarczy teraz powiedzieć „Hej, Porsche!”, a samochód podobno zrealizuje dane polecenie. To jak działają podobne systemy w innych markach sprawia, że nie jesteśmy optymistami. Firma twierdzi, że fraza „Muszę zatankować” spowoduje, że nawigacja wyznaczy trasę do najbliższej stacji paliw, a „Zimno mi” automatycznie podniesie temperaturę wentylacji… pożyjemy, zobaczymy.

Soundtrack My Life – czyli muzyka Porsche jak w Need for Speed

Porsche Panamera 4S E-Hybrid
Panamera 4S E-Hybrid – hybrydowy, prawie rodzinny “potwór” (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)


Ten system przypomina ścieżkę dźwiękową spotykaną w grach komputerowych, gdzie zmienia się ona w zależności od sytuacji – chodzi o nową aplikację Soundtrack My Life (z ang. ścieżka dźwiękowa mojego życia). Aplikacja kompiluje listę odtwarzania i tworzy też osobistą ścieżkę dźwiękową w czasie rzeczywistym. Składają się na nią specjalnie skomponowane elementy muzyczne, a lista zmienia się w zależności od stylu prowadzenia samochodu. W przypadku szybkiej jazdy po krętych drogach odtwarzana muzyka będzie inna niż podczas spokojnej podróży do biura.

Total
0
Shares