Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback – szersza gama “elektryków”

Audi Q4 e-tron i wersja Sportback (coupé) doczekały się nowych wariantów w gamie tego modelu. Największy zasięg oraz napęd na cztery koła.
Audi Q4 45 e-tron quattro
Audi Q4 45 e-tron quattro (fot. Audi)

Niemiecka marka poszerzyła gamę kompaktowych SUV-ów z elektrycznym napędem z serii Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback. Do portfolio wariantów tego modelu doszły dwie nowe wersje: Audi Q4 Sportback 40 – wyróżniający się największym zasięgiem w gamie oraz wersja z napędem na wszystkie koła, czyli Audi Q4 45 e-tron quattro.

Audi Q4 e-tron – kolejny elektryk z czterema pierścieniami

Audi Q4 e-tron Sportback (fot. Audi)

Zacznijmy od modelu z pochylonym dachem. Audi Q4 Sportback 40 e-tron to elektryczny, kompaktowy SUV coupé, którego napędza pojedynczy motor elektryczny umieszczony na tylnej osi pojazdu. Cechą wyróżniającą ten model jest największy zasięg spośród wszystkich elektrycznych aut niemieckiej marki dostępnych w aktualnej ofercie. Zasięg tego modelu wynosi do 534 km zgodnie z cyklem WLTP.

Audi Q4 45 e-tron quattro (fot. Audi)

Niewiele mniejszym zasięgiem, wynoszącym do 490 km wg cyklu WLTP charakteryzuje się druga nowość w gamie, czyli model Audi Q4 45 e-tron quattro. W tym przypadku mamy napęd na wszystkie koła, a sumaryczna moc elektrycznego zespołu napędowego to 265 KM, co zdaniem producenta wystarcza by sprint ze startu zatrzymanego do 100 km/h trwał 6,9 sekundy. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 180 km/h.

Audi Q4 45 e-tron quattro – nowy model z napędem na cztery koła (fot. Audi)

Oba modele są już wycenione na rynku niemieckim. Model Audi Q4 Sportback 40 e-tron startuje od kwoty 49 500 euro, natomiast drugi nowy wariant elektrycznego SUV-a zaczyna się kwotowo od 50 900 euro. Ceny w Polsce nie zostały jeszcze ujawnione.

Samochód elektryczny – ile się ładuje? Jaki ma zasięg?

Total
0
Shares