Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bentley nie odczuł skutków kryzysu. Rekordy sprzedażowe z 2021

Rekordy sprzedażowe przebiły rok 2020 dwukrotnie. Na czym polega sukces Bentleya i jakie są dalsze plany na rozwój marki?
Bentley Flying Spur Hybrid (fot. Bentley)
Bentley Flying Spur Hybrid (fot. Bentley)

Bentley przedstawił dokładne wyniki sprzedażowe z ubiegłego roku. O tym, że rekord sprzedaży z 2020 został przebity wiedzieliśmy już wcześniej. Nikt sobie jednak nie zdawał sprawy w jakim stopniu.

Zobacz nasz test Bentaygi V8:

Bentley i rekordowe wyniki – nowa strategia

bentley
Bentley Continental GT (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Brytyjska marka stała się pionierem w sprzedaży samochodów luksusowych. Dokładny zysk operacyjny firmy z 2021 roku wyniósł 389 milionów Euro, czyli jest ponad dwukrotnie wyższy, niż w 2020 roku. Bentley tłumaczy, że na wynik wpływa stopniowe wprowadzanie nowości, takich jak Bentayga Hybrid. CEO Firmy, Adrian Hallmark, zapowiedział dalszy rozwój firmy: “Wyniki osiągnięto w warunkach utrzymującej się niepewności gospodarczej. Stanowią ogromny sukces każdego pracownika Bentley Motors. Konsekwentnie wdrażamy strategię Beyond100 i przebudowujemy gamę oferowanych modeli, aby zrealizować nasz cel neutralności emisyjnej do 2030 roku“.

Strategia Beyond100 została zapowiedziana pod koniec stycznia. Polega ona między innymi na gigantycznym rozwoju fabryki w Crewe, a także stopniowym wprowadzaniu po jednym modelu na rok, startując od pierwszego elektryka w 2025. Jednym z głównych celów firmy jest całkowita elektryfikacja modeli i zeroemisyjna produkcja.

Bentley Motors to brytyjska marka z siedzibą w Crewe. Specjalizuje się w segmencie aut luksusowych i sportowych.

Przetestowaliśmy Continentala GT:

Total
0
Shares