Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Bilety na Grand Prix w Las Vegas. Najdroższy wyścig Formuły 1

Grand Prix w Las Vegas 2023 Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami. Impreza co roku łączy największych fanów motoryzacji, ale nadchodzący sezon pod wieloma względami będzie wyjątkowy. Nadchodząca edycja ma szansę przejść do historii jako ta z najdroższymi biletami wstępu. Ceny zaczynają się od 2 500 zł.

Grand Prix w Las Vegas droższe od Monako

Podglądowa mapa toru przejazdu wyścigu Formuły 1 (fot. materiały prasowe)

Nadchodzące Grand Prix odbędzie się w listopadzie 2023 roku. To wielki powrót wyścigu Formuły 1 do miasta, które nigdy nie śpi. Wszyscy amatorzy motoryzacyjnej rywalizacji na torze z pewnością nie będą mogli przegapić takiego wydarzenia. W kalendarzu organizatora, Liberty Media, także jest to jedna z najważniejszych pozycji w nadchodzącym sezonie. Miasto będzie wspierać organizację wyścigu, ale głównie w kwestiach przygotowania i zabezpieczenia toru. Organizator odpowiada za to w pełni za ryzyko organizacyjne czy współpracę z firmami.

Wyścigom Formuł 1 zawsze towarzyszą niesamowite emocje (fot. Liberty Media)

W związku z tym, kibice muszą się przygotować na to, że za wejściówki na Grand Prix w Las Vegas będą musieli naprawdę słono zapłacić. Sam podstawowy bilet wstępu wyceniony został na 500$, czyli około 2500 zł. Każdy, kto chce mieć zagwarantowane miejsce na trybunach, musi zapłacić od 2000$ do 2500$, co w przeliczeniu na złotówki daje około 10-12 tysięcy zł.

Według oficjalnych danych, wyścig ten już jest droższy od Grand Prix Monako, które określono mianem bardzo prestiżowego wydarzenia. Podane kwoty za wstęp na imprezę Formuły 1 wciąż są tymi w przedsprzedaży. Bardzo prawdopodobny pozostaje wzrost kosztów biletów tuż przed samą imprezą w listopadzie 2023 roku.

Warto dodać, że Liberty Media wybuduje specjalny budynek techniczny, który ma posłużyć za garaże zespołów ścigających się w imprezie. Obiekt ma powstać na wykupionej od miasta działce za ponad 240 milionów dolarów. Sam przejazd Grand Prix w Las Vegas ma liczyć 6,12 km długości i 17 zakrętów, a sprzedaż biletów na wydarzenie Formuły 1 rozpoczęła się w już sierpniu. Okazuje się, że cena nie odstraszyła fanów – podczas pierwszych 24 godzin sprzedaży, aż 130 000 osób zapisało się na bilety wpłacając łącznie kwotę ponad miliona dolarów.

Total
0
Shares