Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

BMW M3 Touring: potwierdzono premierę na Festiwalu w Goodwood

BMW potwierdza datę premiery nowego M3 Touring. Będzie nim impreza Goodwood Festival of Speed, połączona z urodzinami BMW M.
bmw m3 touring
Premiera BMW M3 Touring potwierdzona na Goodwood Festival of Speed (fot. BMW)

W 2022 czekają nas okrągłe, 50. urodziny BMW M. Z tej okazji, marka postanowiła urządzić jubileuszową imprezę na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Na miejscu pojawi się wiele egzotycznych modeli ze stajni monachijskiej fabryki, ale też nowe premiery. BMW uchyla jednak rąbka tajemnicy, zapowiadając, że możemy się spodziewać między innymi M3 Touring. Więcej informacji o samochodzie zobaczycie między innymi na filmie:

BMW M3 Touring – wszystko co wiemy

M3 Touring będzie znacznie masywniejsze od fabrycznego kombi (fot. BMW)

BMW dotychczas mało chwaliło się swoim nowym superszybkim kombi. Wszystkie dotychczasowe zdjęcia udostępnione do wglądu są w maskowaniu. Oficjalne informacje mówią o “połączeniu technologicznego know-how z M3 i M4 i umieszczeniu go w ciele praktycznego samochodu turystycznego”. Jak na razie trwają testy drogowe i dokładna kalibracja zawieszenia, w celu możliwie skutecznego zniwelowania podsterowności odkrytej na torze Nurburgring.

Design jak dotychczas jest skrzętnie ukrywany. BMW jak na razie pokazało wyłącznie tył pojazdu, po którym niewiele możemy wywnioskować. Na pewno należy spodziewać się wykorzystania seryjnego nadwozia serii 3 kombi. Widoczne na zdjęciu są również poszerzenia nadkoli, masywny dyfuzor i poczwórne końcówki wydechu. Zwraca na siebie uwagę także nowy wzór felg i niewielki spoiler na tylnej klapie bagażnika. Potwierdzono, że w związku z modyfikacjami zawieszenia, M3 Touring będzie miało znacznie szerszy rozstaw osi i wzmocniony układ hamulcowy.

Pod maską spodziewamy się trzylitrowego, sześciocylindrowego silnika doładowanego o mocy 503 KM, przekazywanej na wszystkie cztery koła. Podobnie jak w przypadku sedana, napęd będzie można wybrać i zastosować opcję zablokowania go tylko na tylnej osi.

Polskiej ceny jeszcze nie znamy. W Europie natomiast zapowiedziano, że wyniesie ona około 92 tysiące Euro, czyli 422 tysiące złotych. Auto nie będzie dostępne na rynek amerykański. Pozostało nam z niecierpliwością czekać na 23 czerwca, bo właśnie wtedy BMW odsłoni swój najnowszy model. Z okazji urodzin, spodziewamy się również premiery nowego M4 CSL, o którym przeczytacie poniżej:

Total
0
Shares