Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowe BMW M4 CSL: “połączenie pasji z technologią”

BMW M4 CSL to najnowsze BMW spod emblematu “M”. Ultralekkie i ultraszybkie coupe rozpędzi się do 100 km/h w 3,7 sekundy
bmw m4 csl
BMW M4 CSL – maksymalnie odchudzone i maksymalnie doładowane (fot. materiały prasowe)

2022 to rok pięćdziesiątych urodzin BMW M Power. Łączy się on z wieloma nowościami. Jedną z nich jest nadchodząca premiera pierwszego SUVa z emblematem “M”, a drugą – dzisiejsza prezentacja superszybkiego BMW M4 CSL. Samochodu, dla którego M4 GT3 został nazwany “konkurencyjnym bratem”. Zobaczcie sami, jak wypada “połączenie oldschoolowej pasji do wyścigów z najnowszą technologią”.

Następca M4 GT4 podczas wymagających testów na torze.

Ultralekkie i ultraszybkie BMW M4 CSL

M4 CSL pierwszą setkę “zamknie” w 3,7 sekundy (fot. materiały prasowe)

Pamiętacie 3.0 CSL i E46 CSL? Sam skrót oznacza “Competition, Sport, Lightweight”. Nowe M4 zdecydowanie “czerpie wiadrami” ze starszych braci. W samochodzie masa została zmniejszona absolutnie do minimum. CSL nie pomieści więcej niż dwóch osób, a większość komponentów jest zrobiona z najlżejszych możliwych materiałów.

Pod maską samochodu znalazł się ten sam silnik, co w M4 GT3, czyli sześciocylindrowe, rzędowe M TwinPower Turbo. Zwiększono w nim doładowanie z 1,7 bara do 2,1 bara, co pozwoliło na osiągnięcie 550 KM mocy i 650 Nm momentu obrotowego. Taki wynik obiecuje niesamowite osiągi – M4 CSL rozpędzi się do pierwszych 100 km/h w 3,7 sekundy, a do 200 km/h w 10,7 sekundy.

Sprawdź też: Jak jeździ M4 Competition? Zobacz nasz test:

Design charakterystyczny dla CSL

Dyfuzory, wycięcia na masce i unikatowe kolory doskonale łączą się z żółtymi reflektorami z przodu (fot. materiały prasowe)

Najbardziej charakterystycznym elementem nowego BMW M4 CSL będzie kolor nadwozia. Metalizowany lakier nazwano Frozen Brooklyn Grey. Szare barwy płynnie łączą się z czerwonymi wstawkami i widocznie odsłoniętymi elementami z włókna węglowego, tworząc “czysto sportowy wygląd”. Alternatywnie do wyboru będzie kolor biały Alpine White Solid i czarny Sapphire Black Metallic.

Wygląd podkreślą też wyjątkowe przednie lampy BMW Laserlight w kolorze żółtym. Taka barwa LED ma przypominać wszystkie udane samochody wyścigowe klasy GT.

Do wyścigów i codziennego użytku

M4 CSL zostało zaprojektowane tak, by mogło cieszyć na torze, ale też nie męczyć podczas codziennego użytkowania (fot. materiały prasowe)

BMW M4 CSL zostało nazwane “sprzętem do wyścigów i codziennego użytku“. W środku zastaniemy dwa kubełkowe fotele M Carbon, bez regulacji oparcia i z wyciągalnym zagłówkiem. Kierownicę obito alcantarą, a na desce rozdzielczej nie zrezygnowano z pełnego pakietu wyświetlaczy. Dopełnienie wyglądu wewnętrznego mają stanowić emblematy CSL znajdujące się w kokpicie i na siedzeniach. Listwy ozdobne będą wykonane z włókna węglowego. Tylną kanapę usunięto i zainstalowano “tylną komorę”, w której znalazły miejsce między innymi dwa schowki na kask. Wszystkie funkcje komputerowe o nazwie “Comfort” zostały ograniczone tylko “do najpotrzebniejszych rzeczy”.

Standardowa specyfikacja obejmie klimatyzację automatyczną, czujniki parkowania, czujniki zderzenia czołowego, czujniki pasa ruchu i czytnik znaków drogowych. Klimatyzacja dwustrefowa, alarm i systemy asystujące będą dostępne dopiero opcjonalnie.

M4 CSL powstanie w limitowanej ilości 1000 sztuk.

Total
0
Shares