Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

BMW M4 pickup. Ponad 500 koni w sportowym trucku

BMW M4 w wersji pickup

BMW M4 pickup to najnowsza wariacja sportowego nadwozia stworzona przez amerykański zespół projektowy DinMann. To już nie pierwszy tego rodzaju tuning popularnego modelu BMW. jego konstrukcji zaszły spore zmiany. To wciąż ponad 500 koni i stały napęd na cztery koła ze znanego M4, ale auto przeszło spore zmiany konstrukcyjne i wyglądem powala na kolana.

Sportowe BMW M4 pickup

BMW M4 pickup
BMW M4 w trakcie targów SEMA 2022 (fot. carscoops.com)

BMW M4 to przykład auta, które po prostu budzi emocje. Na targach SEMA 2022 pojawiła się zupełnie inna wersja tego uwielbianego modelu. Konwersja zwykłego BMW M4 na wersję pickup to efekt prac zespołu DinManna – amerykańskiej firmy specjalizującej się w tworzeniu karbonowych elementów do samochodów.

Tylną część pojazdu zastąpiono zabudową w stylu pickup tak, że jest ona osadzona na niestandardowej metalowej ramie. Patrząc na pojazd od przodu, zupełnie nie widać, że przeszedł on jakiekolwiek modyfikacje nadwozia. Wersja M4 Competition ma również przyciemniane reflektory i niektóre elementy z włókna węglowego.

Układ napędowy BMW M4 pickup pozostał bez zmian. Pod maską wciąż pracuje 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem, który wypluwa maksymalnie 503 KM i 650 Nm. Oczywiście pozostał też napęd na cztery koła BMW xDrive i ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów.

Wersję pickup zaprezentowano na listopadowych targach SEMA 2022. Według informacji udzielonych przez samych twórców konstrukcji, projekt nie był jeszcze skończony na kilka godzin przed imprezą. Auto stanęło na stoisku STEK Automotive. To oni stworzyli niebieską chromowaną folię, którą pokryte jest M4. W rzeczywistości jest to folia ochronna na lakier, która “samonaprawia się” i jest odporna na zarysowania.

BMW M4 pickup Instagram
Projekt BMW M4 pickup w trakcie prac (fot. @m4maloo)

BMW M4 pickup zostało ścięte tuż nad miejscem, w którym kończą się przednie drzwi. Przyspawano tam metalową ramę, aby usztywnić karoserię. Co ciekawe, auto z tyłu ma normalną klapę bagażnika! Czekamy jeszcze na taki projekt, tylko, że elektryczny. To dopiero będzie znak naszych czasów 🙂

BMW M4 na targach
Wersja pickup modelu przyciąga spojrzenia bardziej niż “powszechne” superauta (fot. carscoops.com)

Total
0
Shares