Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

BMW nie zrezygnuje ze skrzyń manualnych. “Fani je uwielbiają”

Szef BMW M zapowiedział, że marka nie zamierza rezygnować z manualnych przekładni. Bezpośredni wpływ na decyzję mieli klienci i fani.
bmw m2
BMW M nie zrezygnuje z manualnych skrzyń. Wpływ na to mieli… klienci (fot. materiały prasowe)

Większość firm ogłosiło już powolną śmierć manualnych skrzyni biegów. Volkswagena nie kupicie więcej z takim przełożeniem od 2030 roku, a Mercedes zrezygnuje z produkcji “manuala” już w 2023. Do przeciwnych wniosków doszło BMW M, które uznało, że manualne skrzynie biegów trzeba zostawić.

Szef BMW M: “wolne, ale fani je uwielbiają”

BMW M2
Nowe M2 miało bezpośredni wpływ na decyzję szefostwa marki (fot. materiały prasowe)

Z technicznego punktu widzenia nie ma powodu, aby oszczędzać manualną skrzynię. Jest cięższa, wolniejsza i zużywa się gorzej niż alternatywa. Ale klienci i fani naprawdę uwielbiają tę konstrukcję. oswoić bestię – i o to właśnie chodzi. Chcemy ją zachować” – powiedział dla Autocaru Frank van Meel, CEO BMW M.

Co ciekawe, na decyzję miał bezpośredni wpływ ilość zamówień na nadchodzące BMW M2. Jak się okazuje, ponad 50% zamówionych modeli wyjedzie z fabryki z manualną skrzynią biegów. Firma jest zdeterminowana, by zachować konstrukcję tak długo, jak tylko jest to możliwe, niezależnie od wad względem szybszych automatów.

„W przypadku M2 co drugi samochód jest kupowany z manualem. Ludzie chcą poradzić sobie z samochodem. Jeśli mają sposób na pokazanie, że potrafią to zrobić i chcą tego, to ręczna skrzynia biegów jest tego częścią” – dodał van Meel.

bmw m2
Premiera nowego M2 jeszcze w tym roku. Auto kupicie z manualem lub automatem (fot. materiały prasowe)

Nowa generacja BMW M2 będzie miała swoją premierę jeszcze w tym roku. Sześciobiegowa, manualna skrzynia będzie dostępna w standardzie. Alternatywną opcją, jest wybór ośmiobiegowego, szybkiego automatu.

Total
0
Shares