Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

BMW R 18 Magnifica: ręcznie zmodyfikowany, eksluzywny cruiser

BMW R 18 Magnifica zostało pokazane na Top Marques w Monako. Motocykl przerobiono na styl retro, nie rezygnując z fabrycznych rozwiązań
BMW R 18 Magnifica (fot. materiały prasowe)
BMW R 18 Magnifica (fot. materiały prasowe)

Ósmego czerwca podczas pokazu Top Marques w Monako wykorzystano scenę na premierę ekskluzywnej reinterpretacji motocykla BMW R 18. Wersja Magnifica, bo tak nazwano stuningowanego cruisera, stworzyła firma Radikal Chopper. W projekcie chodziło o dodanie możliwie dużo eksluzywności, poprzez szlachetne materiały i bardzo szczegółowe, ręczne wykonanie. Oto, co udało się osiągnąć.

BMW R 18 Magnifica: materiały i wykonanie

BMW R 18 Magnifica (fot. materiały prasowe)
BMW R 18 Magnifica wizualnie się różni diametralnie od pierwowzoru. W rzeczywistości, to tylko narzuta retro (fot. materiały prasowe)

Radikal Chopper nie oszczędzał na materiałach użytych we wnętrzu. Firma postawiła na wysokiej jakości mosiądz, aluminium, czy drewno. Stworzyło to styl, jakiego w BMW R 18 “nie było nigdy”. Głównym projektantem był Andrei Radaelli, który wzorował się na klasycznych jednośladach z lat 20-40 ubiegłego wieku, mające “niesamowity urok, którego nawet dziś wiele współczesnych motocykli nie jest w stanie odtworzyć“.

Zobacz też: Dekalog motocyklisty. Jak jeździć bezpiecznie?

Drewno na motocyklu pojawiło się, aby “dodać czegoś żywego”. Ponadto, osiągnięto cel stylu retro, który pasował do ogólnego projektu R 18 Magnifica. Motocykl został wykonany całkowicie ręcznie, bez użycia komputera i oprogramowania do projektowania. Początkowo Andrei narysował szkic, później rozebrał BMW do samej ramy i zaczął planować wygląd od nowa. Marka chwali się, że “nic w R 18 Magnifica nie jest kupowane, wszystko (lub prawie wszystko) zostało przemyślane i zbudowane ręcznie. Wyjątkiem są felgi, obrabiane z kęsów i obrabiane maszynami sterowanymi numerycznie, ale zawsze według projektu Radikal Chopper. Specjalnie stworzono nawet innowacyjne tarcze i zaciski hamulcowe“. Tył pojazdu jest mahoniowy, a centralna część została wykonana z polerowanej stali nierdzewnej i nadaje wygląd “klejnotu”. Widelec nie uległ zmianie technicznej – jest pod takim samym kątem co fabrycznie. Zmieniono jedynie jego wygląd na styl vintage. Nie zrezygnowano także z całej elektroniki dostępnej w motocyklu. Fabryczne zostały też wymiary kół. Pod osłoną wizualnie starego jednośladu ciągle kryje się nowoczesna maszyna z 2020 roku. Zmieniła się waga na korzyść Magnifici. Gotowy projekt jest około 100 kilogramów lżejszy, niż pierwowzór. To prawie 1/4 masy całego motocykla!

Zostawiamy Was z kilkoma zdjęciami:

BMW R 18 Magnifica (fot. materiały prasowe)
BMW R 18 Magnifica – stylowy cruiser (fot. materiały prasowe)
BMW R 18 Magnifica (fot. materiały prasowe)
Wszystkie części wykonano ręcznie (fot. materiały prasowe)
 R 18 Magnifica (fot. materiały prasowe)
BMW R 18 Magnifica (fot. materiały prasowe)
Total
1
Shares