Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Chciałbyś poprowadzić Lamborghini? Zobacz jak pojeździć modelem Essenza SCV12

Lamborghini Essenza SCV12 Asphalt 9 (fot. Lamborghini)
Lamborghini Essenza SCV12 Asphalt 9 (fot. Lamborghini)

Cennik Lamborghini opiewa na same siedmiocyfrowe liczby (w złotówkach). A jeśli chodzi o samochody tak limitowane, jak Essenza SCV12, to wiedz, że jeśli pytasz o cenę, to prawie napewno go nie kupisz. Ten hypercar dostępny tylko do użytku na torach, a jego produkcja jest ograniczona 40 sztuk. Jak więc usiąść za kierownicą tego wyjątkowego Lamborhini?

Asphalt 9: Legends

Lamborghini SCV12 w grze Asphalt 9 (fot. Lamborghini)

Auto zadebiutuje 13 maja w grze komputerowej Asphalt 9: Legends. Czy warto pojeździć nim w “virtualu”? Dośc powiedzieć, że seria wyścigów Asphalt niedawno przekroczyła 1 miliard pobrań, a więc gracze potrwierdzają jakośc tej produkcji. Tym razem “playerzy” będą mogli po raz pierwszy wypróbować Lamborghini Essenza SCV12 na najsłynniejszych drogach świata.

Wirtualne, a realne

Lamborghini chwali się, że Gameloft – deweloper i wydawca Asphalt – wybrał model Essenza SCV12 ze względu na jego elegancki i futurystyczny design w połączeniu z zaawansowaną aerodynamiką. Co ciekawe klienci prawdziwych Essenza SCV12 są częścią ekskluzywnego klubu, który zapewnia im dostęp do specjalnych programów torowych. Dzięki nim mogą poprowadzić swoje Lamborghini na wszystkich najbardziej prestiżowych nitkach na świecie – podobnie jak Ty po ciekawych trasach w nowej grze.

Czym jest Essenza SCV12?

Lamborghini Essenza SCV12 (fot. mat. prasowe)
Lamborghini SCV12 (fot. mat. prasowe)

Essenza SCV12 jest bezpośrednim następcą samochodów takich jak Miura Jota i Diablo GTR, z najmocniejszym wolnossącym silnikiem V12, jaki kiedykolwiek opracowało Lamborghini. Dostarczając ponad 830 KM, Essenza SCV12 otrzymuje pokaźny zastrzyk mocy przy dużych prędkościach dzięki dolotowi RAM. Poteżna moc jest przekazywana na koła przez nową sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów X-trac, zaprojektowaną jako element konstrukcyjny zamontowany w podwoziu, co w połączeniu z systemem napędu na tylne koła pozwala zapewnić większą sztywność strukturalną i większą sztywność skrętną. Duże tylne skrzydło, boczne płetwy i przedni splitter to elementy inspirowane Huracánem Super Trofeo EVO i GT3 EVO, ale tutaj oferujące wyższy poziom docisku niż samochódach GT3, o wartości 1200 kg przy 250 km/h.

Lamborghini Essenza SCV12 Challenge

Lamborghini Essenza SCV12 Asphalt 9 (fot. Lamborghini)
Lamborghini SCV12 Asphalt 9 (fot. Lamborghini)

Gracze z całego świata będą mogli wybrać spersonalizować w grze SCV12 wybierając spośród ośmiu dostępnych kolorów. Użytkownicy gry będą mogli też wziąć udział w pierwszym „Lamborghini Essenza SCV12 Challenge” – zawodach e-sportowych złożonych z trzech otwartych sesji kwalifikacyjnych: pierwsza od 13 do 16 maja, druga od 10 do 13 czerwca, a trzecia od 1 do 4 lipca. Setka najlepszych zawodników weźmie udział w zamkniętych sesjach kwalifikacyjnych, które odbędą się w dniach 5-8 sierpnia. Najlepsza ósemka zmierzy się w finale 18 września. Niestety nie wiemy jakie będą nagrody, ale możliwość poprowadzenia prawdziwego Essenza SCV12 byłaby tutaj na miejscu…

Total
0
Shares