Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Citroën C4 i ë-C4 – udany debiut w Europie

Citroën C4 i ë-C4 – z rynkowego debiutu po półrocznych wynikach Francuzi mogą być zadowoleni. W Polsce jego popularność jest jednak słabsza.
Citroen e-C4
Citroen e-C4 (fot. William Crozes / materiały Citroen)

Oba tytułowe modele: Citroën C4 i ë-C4 (elektryczny) zadebiutowały na rynkach Europy z początkiem 2021 roku. Po półrocznej obecności w ofertach francuskiej marki Citroën pochwalił się dobrymi wynikami sprzedaży tego modelu. Szczególnie dotyczy to elektrycznej odmiany francuskiego kompaktu.

Nowy kompaktowy Citroën wchodzi do oferty marki

Model Citroën ë-C4 po sześciu miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży plasuje się na 3 miejscu w Europie w swoim segmencie (dane wg STATNET dla 29 krajów Europy na koniec czerwca 2021 roku). W samej Francji cała gama modelowa (wszystkie odmiany napędów tego auta) na koniec pierwszego półrocza od rynkowego debiutu model ten jest najpopularniejszym autem segmentu C. Liczba zarejestrowanych egzemplarzy kompaktowego Citroëna w Europie to 30 855 wszystkich odmian napędowych.

Citroën C4 i jego elektryczna odmiana ë-C4 (fot. materiały prasowe Citroën)

Kompaktowy Citroën produkowany jest w zakładach koncernu Stellantis w Hiszpanii, tamże jest również popularnym i chętnie wybieranym przez konsumentów autem. Hiszpanie na tyle polubili model C4 i ë-C4, że jest on obecnie drugim – za Toyotą Corollą – najpopularniejszym autem kompaktowym w Hiszpanii.

Dobre wyniki uzyskała też odmiana elektryczna francuskiego kompaktu. 15 proc. wszystkich sprzedanych egzemplarzy tego modelu stanowią auta z napędem wyłącznie elektrycznym. Dla niektórych państw odsetek modeli elektrycznych na tle tych z napędem spalinowym jest jeszcze większy, szczególnie widać to na przykładzie Holandii, w której nabywcy wybierając ten model aż w 38 procentach decydowali się na odmianę Citroën ë-C4.

Citroen e-C4
Elektryczny, kompaktowy Citroën ë-C4 jest obecnie 3. elektrycznym kompaktem w Europie, za VW. ID.3 i Nissanem Leaf (fot. materiały prasowe Citroën)

Rosnąca popularność francuskiego elektryka daje mu obecnie 3. miejsce w Europie w segmencie elektrycznych aut BEV, za VW ID.3 (lider) oraz Nissanem Leaf (2. miejsce). W komunikacie producenta, nie ujawnił on danych dla Polski, jednak znamy aktualne dane dotyczące rejestracji nowych samochodów osobowych. W naszym kraju francuska marka plasuje się poza pierwszą 10. najbardziej popularnych marek aut osobowych.

Samochody elektryczne, poznaj ich zasięgi i czasy ładowania – modele dostępne w Polsce

Total
0
Shares