Co się popsuło? Kolejne kampanie naprawcze

Co się popsuło? Tym razem UOKiK otrzymał powiadomienia od Renault i Hyundaia. Zakres usterek? Od aktualizacji softu po… zwarcie w “elektryku”
Zepsuty samochód, awaria
(fot. Shutterstock)

UOKiK ponownie rozesłał informacje o otrzymanych od producentów z branży motoryzacyjnej powiadomieniach dotyczących produktów niebezpiecznych. Na liście mamy dostawczaka i dwa modele popularnej koreańskiej marki. Zobaczmy co tym razem się popsuło, a dokładniej – w sprawie jakich napraw wezwą właścicieli producenci.

Renault Master III i hamulec parkingowy

Renault Master
Renault Master 3. generacji – niektóre egzemplarze mają wadliwy układ hamulcowy (fot. M 93 / Wikimedia)

W samochodach marki Renault MASTER III, wyprodukowanych w BATILLY (Francja) od 10 do 23.02.2021 r. oraz od 25 do 26.02.2021 r., istnieje ryzyko utraty skuteczności hamulca parkingowego z powodu anomalii fabrycznej w tylnym prawym zacisku hamulcowym. Co to za anomalia? Tego już producent w powiadomieniu przesłanym do UOKiK nie wyjaśnił. W każdym razie na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 340 samochodów. Producent zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu kontroli i, gdy okaże się to konieczne, wymiany tylnego prawego zacisku hamulcowego. Informacji związanych z kampanią udziela Renault Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel.: 800 900 803; e-mail: kontakt.klient@renault.com.pl).

Hyundai i30 P w wersji produkowanej w Czechach – potrzebne oprogramowanie

Hyundai kontener
Hyundai i30 najnowszej generacji – kilka (dosłownie) egzemplarzy w Polsce ma niedopracowane oprogramowanie (fot. Krzysztof Kaźmierczak / Automotyw.com)

Z kolei w samochodach marki Hyundai i30 P (chodzi o najnowszą, trzecią generację tego modelu), wyprodukowanych w Republice Czeskiej od 9 czerwca 2020 r. do 23 czerwca 2021 r., niezbędne jest przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania modułu sterowania układem ESC. Aktualizacja ma na celu zoptymalizowanie funkcji ostrzegania o zbyt niskim ciśnieniu w oponach (układ TPMS) poprzez udoskonalenie skryptu sterowania układem ESC. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest tylko 7 pojazdów, a ich posiadacze zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO Hyundai w celu aktualizacji oprogramowania. Informacji związanych z kampanią udziela Hyundai Motor Poland sp. z o.o. (adres: ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa; tel.: 0 800 444 000).

Zobaczcie nasz test Hyundai i30 w wersji kombi

Elektryk i… zwarcie? Brzmi groźnie – Hyundai Kona electric

Hyundai Kona Electric
Testowany przez nas Hyundai Kona Electric (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Co się popsuło w koreańskich elektrykach? W samochodach marki Hyundai Kona EV (OS EV), wyprodukowanych w Korei Południowej od 11 maja 2018 r. do 13 marca 2020 r., może wystąpić zwarcie w celi zestawu akumulatorów wysokiego napięcia. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 138 pojazdów. Posiadacze pojazdów zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO Hyundai w celu aktualizacji oprogramowania układu zarządzania akumulatorami (BMS) lub wymiany zestawu akumulatorów wysokiego napięcia (BSA). Informacji związanych z kampanią udziela Hyundai Motor Poland sp. z o.o. (adres: ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa; tel.: 0 800 444 000).

Zobacz nasz test Hyundai Kona electric

Total
0
Shares