Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Copper X Prix, czyli kolejna odsłona Extreme E już 24 i 25 września na pustyni Atacama w Chile

24-25 września w Chile odbędzie się czwarty wyścig sezonu Extreme E. Przypominamy, że misją tych interesujących zawodów szybkich elektrycznych samochodów terenowych jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi. Copper X Prix odbędzie się na pustyni Atakama – najbardziej suchym niepolarnym regionie na Ziemi.

South American Copper X Prix będzie jednym z najbardziej surowych i wymagających wyścigów tej serii. Warunki w Chile mogą być podobne do rundy otwierającej serię 2022 Extreme E, która odbyła się w Arabii Saudyjskiej, chociaż w przeciwieństwie do Desert X Prix wysokość na odległym chilijskim płaskowyżu będzie dodatkowym wyzwaniem.

Tak wyglądała kolejność zespołów po ostatnim wyścigu Extreme E na Sardynii, który mieliśmy okazję oglądać na własne oczy:

Przypuszczamy, że kierowcy zespołu ABT CUPRA XE Nasser Al-Attiyah i Jutta Kleinschmidt będą się chcieli zrewanżować po Sardynii, gdzie mieli szansę na podium. Oboje startowali już wcześniej w Chile, a znajomość terenu i doświadczenie z wyścigami na dużej wysokości mogą okazać się decydujące.

Zobacz również:

Total
0
Shares