Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Cupra Formentor VZ5 – limitowana edycja Taiga Grey

Cupra Formentor VZ5 wychodzi w nowej, limitowanej edycji Taiga Grey. Jakie są zmiany względem standardowego modelu?
Formentor VZ5 taiga grey
Nowa limitowana wersja Cupry Formentor VZ5 – Taiga Grey (fot. materiały prasowe)

W fazę produkcyjną wszedł właśnie najmocniejszy SUV w gamie Cupry, czyli Formentor VZ5 w ciekawej wersji limitowanej “Taiga Grey”. Względem modelu podstawowego, zobaczymy tu liczne zmiany stylistyczne i wygrawerowany laserowo numer nadwozia. Zobaczcie, jak prezentuje się na zdjęciach.

Formentor VZ5 – Taiga Grey, czyli nowe wykończenie dla nielicznych

fermentor vz5
Kolor został specjalnie zaprojektowany dla limitowanej wersji (fot. materiały prasowe)

Jeśli zobaczycie na ulicy Cuprę w szarym odcieniu ze zdjęć, to nie będzie mowy o pomyłce – to specjalna edycja Taiga Grey. Kolor został zaprojektowany tylko dla limitowanych egzemplarzy, a wiąże się on ściśle z wnętrzem, czyli tapicerki Dynamic Black i brązowej skóry Nappa.

fermentor vz5
Środek – połączenie zamszu i brązowej skóry (fot. materiały prasowe)

Technicznie nie zaplanowano zmian. Jedyną rzeczą, debiutującą w modelu Taiga Grey, są mocniejsze matrycowe lampy LED, które jednak będą dostępne też w standardowej wersji Formentora. Pod maską jednak ‘po staremu’: silnik to 2,5-litrowe TSI o mocy 390 KM i 490 Nm momentu obrotowego. Samochód pierwszą setkę osiągnie w 4,2 sekundy, a napęd na wszystkie cztery koła zostanie przekazany przez siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynię automatyczną.

fermentor vz5
Każdy model zyska laserowy grawer z numerem produkcyjnym (fot. materiały prasowe)

Produkcja wersji VZ5 Taiga Grey rozpoczęła się wraz z pierwszym tygodniem lipca. Każdy limitowany model zostanie oznaczony grawerem laserowym z numerem produkcyjnym, pozycjonując go wysoko w historii marki. Formentorów VZ5 Taiga Grey powstanie tylko 999 sztuk.

Total
3
Shares