Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ekskluzywny sejf, luksusowe zegarki? Bugatti tworzy nie tylko hiperauta

fot. Bugatti

Nie od dziś znane marki motoryzacyjne angażują się w działania nie do końca związane z motoryzacją, szczególnie, kiedy mówimy o markach luksusowych. Najczęściej w efekcie powstają kolekcje butów lub ubrań. Jeden z najbardziej znanych producentów ultradrogich hipersamochodów idzie o krok naprzód. Brand lifestylowy Bugatti tworzy akcesoria z różnych dziedzin. W ubiegłym roku głośno było o stole bilardowym, zegarkach, czy sejfach. Powstało nawet ozdobne etui na butelkę szampana. Rok 2023 zapowiada się jeszcze bardziej ciekawie.

Brand lifestylowy Bugatti

Smartwatch Bugatti
Smartwatch Bugatti Carbone z nowoczesnymi rozwiązaniami (fot. materiały prasowe)

Ekskluzywne samochody od zawsze szły w parze z ekskluzywnymi akcesoriami, którymi chcą się otaczać nabywcy niezwykle drogich samochodów. Ten trend na rynku dobrze odczytała francuska marka, która w poprzednim roku zaprezentowała światu między innymi stół bilardowy za prawie półtora miliona złotych czy elektryczny skuter za niecałe cztery tysiące złotych. W tym roku brand lifestylowy Bugatti nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne premiery luksusowych i drogich gadżetów.

Jeśli coś jest porównywalne, to już nie jest Bugatti

To stwierdzenie i sposób myślenia pochodzą bezpośrednio od Ettore Bugatti – włoskiego projektanta i ojca-założyciela firmy. Trzema podstawowymi filarami marki są innowacja, personalizacja i najnowocześniejsza technologia. Widać to zarówno w projektach hipersamochodów z logo Bugatti, jak i w produktach z brandu lifestylowego. Te cechy pozwoliły firmie stać się międzynarodowym autorytetem nie tylko w dziedzinie motoryzacji.

sejf Bugatti
Ekskluzywny sejf powstał przy współpracy z Buben&Zorweg (fot. materiały prasowe)

Rok 2022 przyniósł firmie wzrost sprzedaży o ponad 20% względem poprzedniego. Francuska marka dobiera partnerów tak, by przede wszystkim podzielali oni wizję i wyróżniali się podobnymi cechami, co ona sama.

Co poza samochodami może mieć logo Bugatti?

W poprzednim roku producent samochodów ogłosił współpracę z brytyjską marką luksusową, Asprey. W efekcie powstała unikalna rzeźba La Voiture Noire wykonana ręcznie z 24-karatowego, różowego złota. Dzieło sprzedało się na aukcji za kwotę 378 000 funtów, czyli za nieco ponad 2 miliony złotych.

Bugatti La Voiture Noire
Rzeźba powstała z inspiracji autem Bugatti La Voiture Noire (fot. materiały prasowe)

Podobne uznanie zyskał zegarek Jean Bugatti, wpisujący się w szał na ekskluzywne zegarki,który opanował cały świat w czasie pandemii i trwa nadal. Czasomierz Bugatti stworzony przy współpracy z renomowaną szwajcarską manufakturą Jakob&Co jest hołdem dla najstarszego syna założyciela marki. Powstało 57 sztuk wykonanych z białego złota i 57 sztuk z różowego. Z kolei edycja Bugatti Carbone to oryginalna, bo wykonana w całości z włókna węglowego, kolekcja smartwatchów. Bateria każdego z 2500 egzemplarzy ma pojemność 540 mAh, co pozwala na działanie zegarka do 15 dni na jednym ładowaniu.

zegarek bugatti
Wyjątkowy zegarek Bugatti stworzono we współpracy ze znaną szwajcarską manufakturą (fot. Bugatti)

Brand lifestylowy Bugatti stawia w swoich współpracach przede wszystkim na różnorodność i nowoczesność. Rok 2023 zapewne zaakcentuje to jeszcze bardziej. Już w pierwszym tygodniu stycznia zaprezentowano powstał model Bugatti Bolide w skali. To współpraca z Lego – firmą znaną z tworzenia zestawów dla miłośników motoryzacji.

Bugatti podjęło też współpracę z Lego (fot. Bugatti)

W tej chwili Bugatti to nie tylko producent luksusowych i superszybkich samochodów pokroju Chirona czy Centodieci. Marka stale eksperymentuje – na początku zeszłego roku powstał nawet jednoślad wyświetlający biały monogram “EB”. Bugatti wkracza teraz w nowe rejony, do tej pory absolutnie nie kojarzące się z firmą. Jak pokazuje wciąż rosnący rynek dóbr luksusowych, to w tej chwili bardzo dobry kierunek.

Total
0
Shares