Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

TOP 5. Ekskluzywne modele butów. W tle motoryzacja

Ekskluzywne modele butów

Znane marki obuwnicze od dawna współpracują z producentami samochodów. Efektem są ekskluzywne modele butów – wyjątkowe, niecodzienne i drogie. Większość z nich powstaje z inspiracji historią marki i jej dokonaniami w motorsporcie, jak choćby najnowsza kolekcja APL McLaren HySpeed. Bentley, McLaren, BMW czy Ferrari – obuwie sygnowane ich logo to zawsze spory wydatek.

APL McLaren HySpeed

buty APL McLaren HySpeed
McLaren we współpracy z producentem sneakersów, APL, przygotował nową kolekcję butów (fot. materiały prasowe)

Brytyjski producent hipersamochodów w sierpniu ubiegłego roku podjął współpracę z marką obuwniczą APL. Wspólnie zaprezentowali aż osiem wersji kolorystycznych butów. Poszczególne pary wyceniono na 450 dolarów, czyli około 2000 zł.

Athletic Propulsion Lab podkreśla, że projekt sneakersów zyskał uznanie wśród klientów, dlatego obecnie kolekcja zostaje poszerzona o kolejne trzy odcienie. Linia APL McLaren HySpeed to przede wszystkim buty sportowe, z czarnym wykończeniem i białą, “napompowaną” podeszwą. Projekt inspirowany jest wnętrzem McLarena. Te ekskluzywne sneakersy mają trzyczęściową, segmentowaną podeszwę środkową z wypustkami „FutureFoam”, które są połączone płytką z włókna węglowego, czyli materiału szeroko używanego przy produkcji supersportowych samochodów McLaren’a.

 APL McLaren HySpeed
Nanjnowsze kolory z kolekcji APL McLaren HySpeed (fot. materiały prasowe)

Sprzedaż odbędzie się poprzez stronę internetową lub bezpośrednio w stacjonarnym sklepie w Los Angeles.

ION F, czyli Puma i Ferrari

buty z kolekcji ION F
Puma, przy współpracy z Ferrari, przygotowała kolekcję butów ION F (fot. materiały prasowe)

Puma również zacieśniała swoją współpracę z Ferrari. W kwietniu 2022 roku zaprezentowała drugą generację kolekcji ION F. Projekt butów uwzględnia charakterystyczne wzornictwo włoskiego producent samochodów sportowych i wyścigowych. Buty składają się z dwóch części – ION F Pool i ION F Sunset. Siatkowy materiał łączy się z wygodną “skarpetą” z neoprenu.

W ofercie dostępne są dwie opcje kolorystyczne – biała grafika z siatką „Pool” i czerwona grafika z siatką o nazwie „Sunset”. Nowy ION F akcentuje również logotyp Ferrari i emblemat „Cavallino Rampante”. Kolekcja dostępna jest w wybranych sklepach Pumy oraz na stronie internetowej producenta. Większość z modeli oferowana jest w cenie 450 dolarów, ale można trafić na obniżki.

Ekskluzywne modele butów – BMW MMS ULTRA SL

buty z kolekcji BMW MMS ULTRA SL
Najnowsza kolekcja Pumy i BMW bazuje na sportowych autach BMW z linii M (fot. materiały prasowe)

Kolekcja BMW MMS ULTRA SL, również powstała przy współpracy z Pumą, inspirowana jest samochodami wyścigowymi M Motorsport. Buty łączą się w sobie lekkie materiały z kultowymi grafikami. To stricte piłkarskie modele, dlatego ich ulepszona struktura zapewnia kontrolę nad piłką i bazuje na lekkiej podeszwie zewnętrznej i wewnętrznej.

BMW MM ULTRA SL dostępne są w kolorystyce fiery-red, strong-blue i puma white. Wybrane modele można zamawiać na stronie internetowej producenta od 31 grudnia 2022 roku.

Piłkarskie buty Mercedes AMG

piłkarskie obuwie Mercedes AMG
Kolekcja Pumy, we współpracy z Mercedesem, bazuje na obuwiu typowo piłkarskim (fot. materiały prasowe)

W lipcu 2022 roku, Puma zaprezentowała limitowaną edycję butów piłkarskich Mercedes-AMG Petronas F1 ULTRA 1.4 w klasycznej kolorystyce zespołu diamond silver i spectra green. Dostępnych jest jedynie 1000 par inspirowanych kultowym zespołem, który zdobył osiem tytułów konstruktorów Formuły 1 i dziewięć tytułów kierowców.

Wspomniana kolekcja to przede wszystkim ultraszybkie buty piłkarskie. MAPF1 ULTRA 1.4 bazuje na specjalnym materiale, który minimalizuje wagę obuwia. Nie zabrakło tutaj specjalnych kolców ułatwiających i przyśpieszających bieganie za piłką na boisku. Buty piłkarskie MAPF1 ULTRA 1.4 dostępne są w sprzedaży od 1 lipca 2022.

Bentley akcentuje swój charakter

obuwie Bentleya
W efekcie współpracy Bentleya i The Surgeon powstało 10 unikatowych par butów (fot. materiały prasowe)

W ramach współpracy marek The Surgeon i Bentley powstało 10 unikatowych par sneakersów. Zmodyfikował je Dominic Ciambrone, dyrektor kreatywny firmy. Kolekcja przede wszystkim wyróżnia się charakterystycznymi elementami nawiązującymi do wyglądu samochodów brytyjskiej marki.

Z ciekawszych akcentów warto wyróżnić hafty krzyżykowe umieszczone na cholewce, które odwzorowują poszycie kierownic Bentleyów. Nie zabrakło też charakterystycznych dla marki pikowań materiału w kształcie rombów czy skóry i zamszu użytych do wykończenia obuwia. Tak zwaną “wisienką na torcie” jest nowy projekt auta. Odpowiada za niego The Surgeon i projektanci brytyjskich supersamochodów.

projekt auta Bentley
Projekt auta powstałego przy współpracy Betleya i marki The Surgeon (fot. materiały prasowe)

Ekskluzywne modele butów

Ekskluzywne modele butów z akcentami motoryzacyjnymi przyciągają uwagę zamożnych klientów z całego świata. Wielu pożąda ich głównie ze względu na wartość kolekcjonerską, ale są też tacy, którzy chcieliby je po prostu nosić. Sneakersy stworzone w kooperacji z markami motoryzacyjnymi często wyróżniają się również wyjątkowym stylem, specjalnymi materiałami, najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i, co również ważne, zazwyczaj wypuszczane są w limitowanych seriach.

Total
4
Shares