Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Film: Pierwszy wyścig BMW M3 Touring. Wspinaczka w Goodwood

BMW M3 Touring pokazuje swoje możliwości na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Co potrafi najnowsze rodzinne kombi z Bawarii?
m3 touring
Co potrafi nowy, sportowy kombiak BMW? (fot. materiały prasowe)

Parę dni temu swoją premierę miało BMW M3 Touring, czyli pierwsze M3 w nadwoziu kombi w historii marki. Z okazji pięćdziesiątych urodzin BMW M, model został wystawiony na Festiwalu Prędkości w Goodwood, zaraz obok M3 Sedan i M4 Coupé. Nie jest to jednak wyłącznie statyczna prezentacja, a samochód już wkroczył do akcji. Zobaczcie, jak sobie poradził na wspinaczce w deszczu:

Ciekawostka: Tajny garaż BMW M. Jakie prototypy skrywa Bawarski producent?

M3 Touring: co pod maską?

m3 touring
Nowe M3 już od września w sprzedaży (fot. materiały prasowe)

Pod maską nowego BMW znalazło się doładowane, sześciocylindrowe 3.0 o mocy 503 KM i 649 Nm momentu obrotowego. Takie wartości pozwalają rozpędzić to sportowe kombi do pierwszych 100 km/h w niecałe 4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi nawet do 280 km/h. Samochód różni się też nieco od “standardowego” kombi wymiarami. Umieszczenie tylnej osi z M3 spowodowało wydłużenie auta o 8 centymetrów i poszerzenie o 7,5 centymetra względem pierwowzoru.

Więcej informacji na temat tego modelu znajdziecie w naszych poprzednich materiałach:

BMW M3 Touring będzie można zamawiać od września 2022 roku, a pierwsze dostawy będą realizowane już w grudniu. Co ciekawe, samochód nie będzie dostępny na rynku amerykańskim. Ceny startują od 98 tysięcy Euro, czyli około 460 tysięcy złotych.

Total
0
Shares