Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ford Mustang. Sportowiec, który oparł się pandemii

Ford Mustang drugi raz z rzędu został najlepiej sprzedającym się autem sportowym na świecie. Szósty rok z rzędu pozostaje także najlepiej sprzedający się sportowym coupé.

Kultowy Ford Mustang po raz kolejny został najlepiej sprzedającym się autem sportowym oraz sportowym coupé na świecie, pokazują wyniki sprzedaży za 2020 rok.

Szósty rok z rzędu na szczycie rankingów sprzedaży

Między innymi dzięki sprzedaży limitowanych i specjalnych wersji: Bullitt, Shelby GT350, Shelby GT350R i Shelby GT500, Mustang był liderem wśród wszystkich konkurentów z liczbą 80 577 sprzedanych egzemplarzy na całym świecie w 2020 roku, zgodnie z najnowszymi danymi rejestracyjnymi pojazdów z IHS Markit. Całkowita sprzedaż stanowi ponad 15 proc. rynku sportowych coupé, w porównaniu z ponad 14 proc. w analogicznym okresie rok wcześniej.

Według wewnętrznych danych Forda sprzedaż wersji specjalnych modelu tj. Bullitt i Shelby wzrosła o blisko 53 proc. procent w 2020 roku w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ford Mustang Bullitt (Fot. Ford)

Wzrosty w pandemicznych warunkach

W osiągnięciu sukcesu pomógł również fakt, że Mustang był najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na wielu rynkach europejskich. Według wewnętrznych danych Forda, sprzedaż na Węgrzech w 2020 r. wzrosła o ponad 68 proc. w stosunku do 2019 r. Sprzedaż wzrosła także w Holandii (38,5 proc.), Danii (12,5 proc.), Czechach (5,6 proc.) i Austrii (4 proc.).

Europejska sprzedaż Forda Mustanga osiągnęła poziom 7 tys. sztuk w 2020 roku. Zaś od 2014 roku – kiedy to Mustang wszedł do sprzedaży na Starym Kontynencie – sprzedano 60 tys. egzemplarzy kultowego modelu. Stany Zjednoczone nadal są najważniejszym rynkiem dla Mustanga, reprezentując około trzech czwartych całkowitej sprzedaży.

Ford planuje kolejne limitowane edycje, wśród których znajduje się gotowy do jazdy po torach wyścigowych nowy Mustang Mach 1. Najlepiej prowadzący się Mustang, jaki kiedykolwiek pojawił się w Europie, oferuje jeszcze lepsze osiągi oraz unikalną stylistykę. Przypomina ona kultowe Mustangi Mach 1 z lat 60. i 70. Dostawy tego modelu do klientów w Europie rozpoczną się już wkrótce.

Ford Mustang z niezagrożoną pozycją lidera w Polsce

Ford today announced that the limited-edition, high-performance Mustang Mach 1 will be available to customers in Europe for the first time ever.

Ford Mustang już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością również w Polsce. W samym marcu nowych właścicieli znalazło 26 egzemplarzy, co stanowi blisko 18 proc. udziału w tym segmencie. Od początku roku Ford Mustang trafił do kolejnych 76 szczęśliwych nowych posiadaczy, co jest wzrostem w stosunku do tego samego okresu w 2020 roku o ponad 33 proc. Dzięki temu jego udział w swoim segmencie wynosi blisko 25 proc.

Total
0
Shares